آیت الله حیدری در بغداد : امام خمینی (ره) جلوه‌گاه اسلام اصیل در تمام دنیا است

مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره) با حضور آیت‌‌الله دکتر محسن حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، حجت‌الاسلام و المسلمین حمودی، رئیس مجلس اعلای عراق، آیت‌الله سید یاسین موسوی، امام جمعه بغداد، نخبگان، مسئولین و علمای عراق شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ در محل مجلس اعلای اسلامی […]

مراسم بزرگداشت سی و چهارمین سالگرد ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی(ره) با حضور آیت‌‌الله دکتر محسن حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری، حجت‌الاسلام و المسلمین حمودی، رئیس مجلس اعلای عراق، آیت‌الله سید یاسین موسوی، امام جمعه بغداد، نخبگان، مسئولین و علمای عراق شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ در محل مجلس اعلای اسلامی عراق در بغداد برگزار شد.

آیت‌الله حیدری ضمن تشکر از اعضای مجلس اعلای اسلامی عراق جهت برگزاری این مراسم باشکوه در بغداد به تشریح خصلت‌های بارز امام راحل پرداخت و گفت: امام خمینی(ره) شخصیتی عالم، متفکر و آینده نگر برای کل بشریت بود و فقط به ایران محدود نیست. از این جهت است که امروز ما شاهد مراسم و بزرگداشت های گوناگون در تمام کشور‌های دنیا و نه فقط در کشورهای اسلامی برای ایشان هستیم.

وی در ادامه افزود: امام خمینی (قدس) با هدف احیای اسلام اصیل، به میدان آمد و انقلاب را بر اساس اسلام ناب محمدی(ص) پایه ریزی کرد. این نهضت با تمام انقلاب‌هایی که با شعار اسلام به پا خواستند متفاوت است چرا که بر اساس اصول اصیل اسلامی مانند دفاع از مظلومان، ایجاد وحدت اسلامی بین تمام ملت‌های اسلامی، مقاومت و استادگی در برابراستکبار و استبداد، حرکت به سوی استقلال، آزادی مشروع، گسترش عدالت در تمام زمینه‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و… و تمرکز بر ولایت فقیه در زمان غیبت امام عصر(عج)، بنا نهاده شده است.

نماینده مردم خوزستان با اشاره به اینکه گرامیداشت امام خمینی(ره) به عبارتی گرامیداشت اسلام اهل بیت(علیهم السلام) است، بیان داشت: امام، جلوه‌گاه اسلام اصیل در تمام دنیا است. نهضت امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی، در جهت نهضت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) است، اما پیروزیی نهایی آنها با ظهور امام زمان(عج) و برچیده شدن بساط ظلم و اقامه عدل در جهان محقق خواهد شد اما قبل از آن انقلاب اسلامی به پیروزی‌های شگرفی دست یافته است. این پیروزی ها به موفقیتهای داخل ایران و خارج از کشور قابل تقسیم است.

وی در ادامه گفت: موفقیت های داخلی عبارتند از، ساقط کردن نظام شاهنشاهی با قدمتی بالغ بر ۲۵۰۰ سال و روی کار آمدنحکومتی منطبق بر تعالیم اسلام اهل بیت(ع)، اعطای آزادی مشروع و ایجاد بستر مناسب برای رشد نخبگان از تمام اقشار مردم در تمامی زمینه ها، دستیابی به موفقیت‌های علمی در تمام زمینه‌ها بدون اتکا به جوامع دیگر، ایجاد نیروی نظامی منسجم و قوی که نه تنها مدافع حقوق و مرزهای ایران اسلامی است، بلکه برای دفاع از حقوق مظلومان در دیگر کشورها به مبارزه با طاغوت میپردازد و این مسئله را در سوریه، عراق، لبنان و… شاهد بودیم که البته اینها نمونه کوچکی از افتخارات و موفقیت‌های انقلاب اسلامی در داخل ایران هستند.

آیت‌الله حیدری در پایان به شرح موفقیت‌های انقلاب در سطح بین المللی پرداخت و گفت: بین تمام موفقیت‌های بین المللی میتوان به مهمترین آنها که انتشار و معرفی اسلام و علی الخصوص اسلام اهل‌بیت(ع) در کل دنیا، انتشار رهنمود‌های امام(قدس) در سطح جهانی و نقش کلیدی این رهنمودها در فروپاشی اتحاد جمهایر شوری، افول قدرت و هیمنت امریکا در حال حاضر و در نهایت افول قدرت صهیونیست‌هایی که قبل از انقلاب اسلامی، رویای حکومت بر سرزمین‌های نیل تا فرات را در سر میپروراندند ولی امروز در نوار غزه از ترس، دیواری بین خود و فلسطینیان کشیده اند، اشاره کرد.