رئوفیان: وحدت اصولگرایان با محوریت آیت الله مصباح معجزه می خواهد

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین گفت: وحدت اصولگرایان با محوریت آیت الله مصباح یزدی معجزه می خواهد.ابوالقاسم رئوفیان ، با اشاره به اصرار برخی برای محور قرار دادن آیت الله مصباح یزدی برای وحدت اصولگرایان گفت: به نظر من تنها در صورتی بحث محوریت آیت الله مصباح یزدی به نتیجه خواهد رسید که معجزه ای […]

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین گفت: وحدت اصولگرایان با محوریت آیت الله مصباح یزدی معجزه می خواهد.ابوالقاسم رئوفیان ، با اشاره به اصرار برخی برای محور قرار دادن آیت الله مصباح یزدی برای وحدت اصولگرایان گفت: به نظر من تنها در صورتی بحث محوریت آیت الله مصباح یزدی به نتیجه خواهد رسید که معجزه ای اتفاق افتاده باشد. به نظر من تنها اگر این اعجاز رخ بدهد وحدت اصولگرایان پیرامون مصباح یزدی شکل می گیرد. در غیر این صورت محصول روش زاویه دار جریان تندرو، نمی تواند وحدت اصولگرایان باشد.وی با تاکید براینکه افراط گرایی در پیکره جبهه پایداری آمیخته شده است، گفت: ذات پایداری ها با تندروی گره خورده است و گرنه هر کسی می داند که وحدت اصولگرایان با محوریت شخصیتی که پیشینه مواضع و برخوردهای او با چهره های برتر نظام مشخص است، ممکن نیست.

این فعال سیاسی اصولگرا خاطر نشان کرد: در انتخابات گذشته همین شخصیت از کسانی که قابلیت اداره کشور را نداشتند، حمایت کرد و جایگاه ریاست مجلس را از آن کسانی می داند که حتی در اداره یک مجتمع کوچک نیز زمین گیر می شوند.وی با اشاره به اینکه آیت الله مصباح یزدی نمی تواند با محور قرار گرفتن بحث وحدت اصولگرایان انتخابات مجلس را به نفع جریان خود تمام کند گفت: البته به نظر می رسد برخی دوستان ما در جریان اصولگرا دچار خوشبینی افراطی شده اند در حالی که هر گونه افراط و تفریط زاییده جهل است. برخی اصرار دارند که آیت الله مصباح یزدی محور جریان اصولگرا شود و می خواهند با برگزاری اولین همایش وحدت اصولگرایان در 19 مهرماه استارت کار انتخابات را بزنند درحالی که به نظر من طرح این بحث ها زودهنگام است و مقام معظم رهبری نیز هرگز راضی به این مسئله نخواهند بود.رئوفیان با تاکید براینکه ما نباید با طرح مسائلی که زمان آن هنوز نرسیده افکار عمومی را نگران کنیم گفت: برخی برداشتشان این است که اگر آیت الله مصباح محور اصولگرایان باشد بحث وحدت به نتیجه می رسد در حالی که به نظر من چنین مسئله ای هیچ گاه جواب نخواهد داد.

وی گفت: بحث وحدت اصولگرایان جز با محوریت شخصیت های اخلاق مدار و آشنا به قواعد بازی و حضور سیاست ورزانی که با رعایت اصول رقابت و تبلیغات به میدان انتخابات بیایند، صورت نمی گیرد. در حالی که پرهیز از تخریب رقبا و تهمت وافترا از اصول کار سیاسی است برخی می خواهند همواره نردبانی بسازند تا به وسیله آن به مجلس راه پیدا کنند در حالی که نباید فراموش کرد هیچ گاه هدف، وسیله را توجیه نمی کند.سخنگوی جبهه ایستادگی گفت: هر جریانی چه اصولگرا، چه اصلاح طلب و چه مستقل مادامی که رقابت خود را برپایه انصاف وعدالت و رعایت حرمت رقبا نگذارند حتی اگر به مجلس هم راه پیداکنند شیوه های غلط خود را ادامه خواهند داد. امروز عملکرد پایداری ها در مجلس برای مردم مشخص شده است. این عده وقتی در مجلس حرف می زنند از دهانشان تنها بوی اختلاف و تضعیف و ناامیدی و دلواپسی می آید و مسائلی را مطرح می کنند که در راستای تامین منافع ملی نیست.

وی گفت: ما شاهد بودیم که اگر عده ای با دعوا و بداخلاقی و به هر طریقی تلاش کنند رای بیاورند و به مجلس بروند با همان بداخلاقی ها در مجلس به کار خود ادامه می دهند چرا که رویکرد افراط گرایانه در حرکت آنها نهادینه شده است.رئوفیان با تاکید بر اینکه تنها در صورت ایجاد معجزه و چرخش 180 درجه ای پایداری ها می توان روی محوریت مصباح یزدی حساب کرد گفت: اینوحدت تنها در صورتی میسر می شود که طیف تندرو حاضر شوند با ادبیات پسندیده و در عین رعایت حریم رقیب، خود کار را پیش ببرند درحالی که بنده چنین چیزی را غیر ممکن می دانم و بحث وحدت اصولگرایان با محوریت مصباح منتفی است.وی خطاب به کسانی که برای محور قرار دادن مصباح در جریان اصولگرا اصرار می ورزندگفت: من از ابتدا به این دوستان گفتم که ازا ین افراد دعوت نکنید که پس از عدم پذیرش آنها بعدها مجبور به اصرار بشوید من پایان خوبی برای حرکت آغاز شده و همایش 19 مهرماه نمی بینم.

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین با تاکید براینکه اصولگرایان معتدل بایدهر چه زودتر دست به کار شوند گفت: حزب اسلامی ایران زمین روز سه شنبه در انتقاد به این حرکت و همایشی که قرار است برگزار شود اقدام به صدور بیانیه خواهد کرد. علاوه براین جبهه ایستادگی نیز معتقد است تصمیم به برگزاری همایش وحدت اصولگرایان با سخنرانی مصباح یزدی سرانجام خوبی ندارد ما امیدواریم که در این مسئله تجدید نظر صورت گیرد.رئوفیان تاکید کرد: عده ای نمی توانند هر حرکت خود را به نام جریان اصولگرایی تمام کنند قطعا طیف ها و احزاب رسمی پروانه دار در جریان اصولگرا در این رابطه موضع می گیرند وموافق چنین اقدام جزیره ای نیستند.وی با بیان اینکه این روزها جای خالی شخصیت برجسته وحضور تاثیر گذار آیت الله مهدوی کنی به خوبی احساس می شود، گفت: خلا وجود فیزیکی آیت الله مهدوی کنی چیزی جز طرح این مباحث نیست. امروز در همه محافل، اصولگرایان به چنین مسئله ای اعتقاد دارند. بنده از چنین تصمیماتی در فقدان آیت الله مهدوی کنی اظهار تاسف می کنم.