سیدحسن خمینی : امام خمینی مظهر آرمان‌ های‌ بزرگی است که انقلاب بزرگی را رقم زد

امام خمینی مظهر آرمان‌های‌ بزرگی است که انقلاب بزرگی را رقم زد.یادگار امام (ره) گفت: امام خمینی (ره) مظهر آرمان های بسیار بزرگی است که توانست یک انقلاب بزرگ را رقم بزند. حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در مراسم بزرگداشت سی و سومین سالروز رحلت امام خمینی (ره) بیان کرد: جلسه امسال سالگرد ارتحال […]

امام خمینی مظهر آرمان‌های‌ بزرگی است که انقلاب بزرگی را رقم زد.یادگار امام (ره) گفت: امام خمینی (ره) مظهر آرمان های بسیار بزرگی است که توانست یک انقلاب بزرگ را رقم بزند. حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن خمینی در مراسم بزرگداشت سی و سومین سالروز رحلت امام خمینی (ره) بیان کرد: جلسه امسال سالگرد ارتحال امام خمینی جلسه ممتاز و متفاوتی است. امسال بعد از دو سال که از کرونا گذشت، تصمیم بر این شد که جلسه سالگرد در نوعی متفاوت برگزار شود و به این جهت جا دارد از خیل بیشماری از علاقمندان و عاشقان امام که توفیق نشد در این مجلس میزبان آن‌ها باشیم، صمیمانه عذرخواهی کنیم.

وی افزود: سالگرد امام بهانه ای است که بیش از هر زمان دیگری از امام بزرگوار بگوییم و بشنویم و از زبان صادقی که بین جامعه ما آمد و روح خدا را دمید و توانست نهضتی بزرگ و انقلابی عظیم را رقم بزند را در بین خودمان ذکر کنیم و نام مبارک او را بر زبان بیاوریم.

وی با اشاره به اینکه امام مظهر خوبی های بسیاری است ، گفت: همچنین ایشان مظهر آرمان های بسیار بزرگی است که توانست یک انقلاب بزرگ را رقم بزند.

یادگار امام خمینی (ره) در ادامه بیان کرد: امام حقیقت نابی بود که یک روح مطهر را در جامعه ما رقم زد. اگر بخواهیم زندگی امام را با هم مرور کنیم نقاط بسیار درخشانی در شخصیت ایشان است که از جمله مهمترین آن‌ها آرمان‌هایی است که ایشان توانستند نماد و مظهر آن آرمان‌ها را نشان دهند. این آرمان‌ها همان آرمان‌های شکوه انقلاب اسلامی است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای در رابطه با امام خمینی(ره) گفت: ایشان در بهترین نوع جمله ای دارند که می فرمایند این انقلاب بی نام امام هیچ جا و در هیچ محیطی شناخت شده نیست.

وی هم‌چنین با بیان این‌که «انقلاب ما از جهات متعدد دارای ویژگی‌هایی است»، تصریح کرد: استبداد ستیزی، استعمارستیزی و آزادی‌خواهی و مهم تر از همه مبارزه با تحجر از جمله این ویژگی‌هاست. اگر مرور کنیم خواهیم دید که در عمر بابرکت ایشان نقاطی و درجاتی وجود دارد که از ابتدای نهضت این آرمان‌ها را برای ملت ایران فریاد زده و ملت را به آن آرمان‌ها فرا خوانده است.

سیدحسن خمینی (ره) افزود: از روزی که انقلاب اسلامی شروع شد و نهضت اسلامی به پا خاست، رژیم منحوس پهلوی مظهر وابستگی به دشمنان بود. این وابستگی در جهات مختلفی خود را نشان می داد و این وابستگی هم به شرق و هم به غرب بود و در جاهای متفاوتی خود را به عرصه ظهور می رساند. وقتی زندگی امام را مرور می کنیم می بینیم که آن بزرگوار منادی استقلال و عزت مردم ایران می شد و مردم را در برابر جنایاتی که کرده بودند که از دوره قاجار سر تا ذیل کشور در اختیار دیگران تعریف می شد، توانست به آزادی، استقلال و عزت رهنمون کند.

وی در پایان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام از حضور صمیمانه مهمانان خارجی و داخلی و مردم و همچنین مسئولین برگزاری سی و سومین سالروز ارتحال امام در حرم ایشان تشکر و قدردانی کرد.