نماینده اهواز در نشست با رییس سازمان محیط زیست بر ضرورت برگزاری همایش های بین المللی با حضور کشورهای همسایه برای حل بحران ریزگردها تاکید کرد

در ادامه پیگیری های نماینده اهواز برای حل بحران ریزگردها با استفاده دیپلماسی منطقه ای ، در نشست با رئیس سازمان محیط زیست کشور، مجتبی یوسفی بر ضرورت برگزاری همایش های بین المللی با حضور کشورهای همسایه برای حل بحران ریزگردها تاکید کرد. مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز،باوی،حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در […]

در ادامه پیگیری های نماینده اهواز برای حل بحران ریزگردها با استفاده دیپلماسی منطقه ای ، در نشست با رئیس سازمان محیط زیست کشور، مجتبی یوسفی بر ضرورت برگزاری همایش های بین المللی با حضور کشورهای همسایه برای حل بحران ریزگردها تاکید کرد.

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز،باوی،حمیدیه و کارون در مجلس شورای اسلامی در جلسه ای با دکتر سلاجقه رییس سازمان محیط زیست کشور خواستار استفاده از دیپلماسی منطقه ای برای حل بحران ریزگردها شد.

نماینده اهواز در حاشیه این جلسه که روز (دوشنبه ۲۶اردیبهشت ۱۴۰۱) که در سازمان محیط زیست کشور برگزار شد،اظهار کرد: با پیگیرهای انجام شده در خرداد ماه سال جاری همایشی با حضور سفرای کشورهای درگیر بحران ریزگردها به منظور برنامه ریزی اجرایی برای حل این بحران، برگزار خواهد شد.

یوسفی ادامه داد: در تیرماه نیز همایشی با حضور وزرای محیط زیست کشورهای منطقه برگزار می‌شود.عضو هیات رئیسه مجلس افزود: در جلسه ای هم در هفته گذشته با امیرنامی رئیس سازمان مدیریت بحران کشور داشتیم مقرر شد اجلاسی با حضور نمایندگان کشورهای همسایه در اهواز برای حل این بحران شود.

وی اضافه کرد: پیشنهاد دیگری که ارائه شد این بود که کارگروهی، هزینه هایی که در حوزه ریزگردها در سنوات گذشته به مقدار ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از سال ۹۷ تا ۱۴۰۰ از صندوق توسعه ملی برداشت و حدود یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان از آن در استان خوزستان هزینه شده را شفاف به مردم بگویند،که کجا هزینه شده است.