مرندی: اروپا و آمریکا دست از تعلل بردارند/ هنوز متن توافق نهایی در وین وجود ندارد

یک کارشناس سیاسی حاضر در مذاکرات وین با تاکید بر اینکه متن مذاکرات هنوز نهایی نشده است، از طرف‌های اروپایی و آمریکا خواست تا از طولانی کردن روند رایزنی‌ها بپرهیزند.سید محمد مرندی، کارشناس و تحلیلگر سیاسی با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر از آمریکا و سه کشور اروپایی طرف برجام، یعنی انگلیس، […]

یک کارشناس سیاسی حاضر در مذاکرات وین با تاکید بر اینکه متن مذاکرات هنوز نهایی نشده است، از طرف‌های اروپایی و آمریکا خواست تا از طولانی کردن روند رایزنی‌ها بپرهیزند.سید محمد مرندی، کارشناس و تحلیلگر سیاسی با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر از آمریکا و سه کشور اروپایی طرف برجام، یعنی انگلیس، فرانسه و آلمان خواست تا دست از طولانی کردن روند مذاکرات وین بردارند.

وی نوشت: من تعجب می‌کنم که به نظر می‌رسد برخی از روزنامه‌نگاران فکر می‌کنند که مذاکرات وین به نتیجه نهایی رسیده است. هنوز متن توافق شده نهایی وجود ندارد. ما به خط پایان نزدیک شده‌ایم و ایالات متحده و سه کشور اروپایی باید دست از تعلل کردن مانند بچه‌ها بردارند.مذاکرات ایران و سایر طرف‌های برجام در وین که با حضور غیرمستقیم آمریکا و با هدف رفع تحریم‌های ایران و بازگشت واشنگتن به توافق برگزار می‌شود چند روزی است که به‌طور موقت متوقف شده است.