مقتدایی:هيچ كس در حق آبه کشاورزی بر مردم خوزستان مقدم نيست/تونل بهشت آباد و گلاب دو کاملا متوقف شده است

هيچ كس در حق آبه بر مردم خوزستان مقدم نيست. عبدالحسن مقتدايي اظهار كرد: در زمينه خدمات عمومي از وضعيت استان رضايت ندارم در استان خوزستان فرهنگ تعارض در كارهاي مشترك وجود دارد. بحث راه ها يكي از اولويت هاست. 44 درصد واردات و 17 درصد صادرات كشور از طريق مبادي ورودي استان خوزستان است.وي […]

هيچ كس در حق آبه بر مردم خوزستان مقدم نيست. عبدالحسن مقتدايي اظهار كرد: در زمينه خدمات عمومي از وضعيت استان رضايت ندارم در استان خوزستان فرهنگ تعارض در كارهاي مشترك وجود دارد. بحث راه ها يكي از اولويت هاست. 44 درصد واردات و 17 درصد صادرات كشور از طريق مبادي ورودي استان خوزستان است.وي افزود: حجم پروژه هايي كه در حوزه راه در گذشته كلنگ زني شده، زمان اوج ثروت و وفور درآمدهاي حاصل از فروش نفت بود. راه آهن خوزستان به چهارمحال بختیاری و آزاد راه انديمشك به اهواز را در بحث ريل و جاده در جاهايي كه پرتردد هستند اجرا مي كنيم. همچنين در بخش برون شهری برای کامیون ها، سرعت محدود و سبقت ممنوع را تصویب کردیم.

10

استاندار خوزستان تصريح كرد: منطقه آزاد بايد رونق بگيرد كه اين امر با رفت و آمد مردم در استان با انگيزه خريد و سرمايه گذاري و تعلق خاطر نسبت به سرمايه گذاري ملي باعث تحقق اين رونق مي شود. مردم خوزستان با وجود باران هاي اسيدي و ريزگردها اما باز صبورانه مشكلات را تحمل كرده و می کنند.مقتدايي خاطرنشان كرد: صيانت از سرمايه مهمترين موضوع است و مردم بايد احساس كنند كه منطقه آزاد متعلق به آنهاست. بهتر است تا سامانه اي براي منطقه آزاد طراحي شود كه تمامي درخواست ها را در سيستم ثبت کرده تا كارها بدون واسطه و اتلاف وقت انجام شود.وي با اشاره به اينكه منطقه آزاد اروند بر ثبات نخبگان و افراد با درآمد متوسط بالا تاثير مي گذارد، گفت: ناوگان حمل و نقل شهري، تجهيزات كشاورزي و تجهيزات پيمانكاري مي توانند از مزايا و بخشودگي منطقه آزاد اروند استفاده كنند.

استاندار خوزستان اذعان كرد: برای بخش شهری بهسازی بخش اعظمی از جاده ها، روشنایی، گادریل، اصلاحات هندسی، ورودی، دوربرگردان ها را اجرا می کنیم. امسال با وجود کمبود اعتبارات 14 هزار علائم راهنمایی و رانندگی را در جاده های خوزستان نصب کردیم.مقتدايي در ارتباط با انتقال فرودگاه اهواز گفت: اجرای طرح انتقال فرودگاه اهواز قطعی است. ما باید فرودگاه را به نفت بفروشیم و آن را انتقال دهیم و به محض تامین اعتبارات کار اجرایی را شروع می کنیم.وي يادآور شد: ورزش و برنامه 90 چه ارتباطی به بحث آب دارد که این مساله یا از بیکاری و یا از تخصص زیادی است. کرمان، یزد، اصفهان و تهران با بحران آب مواجه هستند. ترویج غلط کشت غرقابی نباید انجام می شد و صنعت در برخی نقاط نباید ورود پیدا می کرد.

استاندار ادامه داد: در حال حاضر كشور بدترین شرایط را به لحاظ آبي دارد اما خوزستان با همه کاستی هایی مانند پساب و شوری آب وضعیت بهتری نسبت به استان های دیگر دارد. صنعت در بخش تعاون نباید در تعارض با حداقل ها باشد و تصویب شده تا پساب ها را بازیابی کرده و برای خود صنعت استفاده کنیم.مقتدايي تاكيد كرد: تونل بهشت آباد و گلاب دو کاملا متوقف شده است. در وضعیت کشاورزی هیچ کس در حق آبه مقدم بر خوزستان نیست چون سیلاب هایی که قبل از تاسیس سدها منازل مردم را خراب می کرد حق آبه مردم بود یعنی آب جاری بود و مردم برداشت می کردند. هیچ جایی مقدم تر از تالاب شادگان و هورالعظیم ما نیست که حق آبه داشته باشد.وي در پايان گفت: کارون از مرزهای آبی دفاع می کند و اگر قرار باشد این حداقل ها نیز در خوزستان جاری نباشد آب شور به اهواز هم می رسد مثل سال 78 و 79 که به شادگان رسید. موارد مربوط به رودخانه كارون، تالاب ها، آب پشت سدها و مكان هاي ساحلي را از به لحاظ رفاه عمومي، امنيت و استفاده براي مردم خوزستان فراهم مي كنيم.