واکنش مقامات ایرانی نسبت به توافق رژیم صهیونیستی و امارات

تعدادی از مقامات جمهوری اسلامی ایران به توافق بین رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی واکنش نشان داده و این اقدام را تلاش رژیم جعلی اسرائیل برای تسلط به خاک امارات و پذیرش پایمال کردن خون فلسطینی‌ها توسط صهیونیست‌ها عنوان کردند. آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی روز گذشته (پنجشنبه ۲۳ مرداد) با انتشار […]

تعدادی از مقامات جمهوری اسلامی ایران به توافق بین رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی واکنش نشان داده و این اقدام را تلاش رژیم جعلی اسرائیل برای تسلط به خاک امارات و پذیرش پایمال کردن خون فلسطینی‌ها توسط صهیونیست‌ها عنوان کردند. آمریکا، رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی روز گذشته (پنجشنبه ۲۳ مرداد) با انتشار بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند؛ ابوظبی و تل‌آویو رسماً روابط خود را عادی می‌کنند.

عربستان سعودی و امارات در سال‌های اخیر برای ارتباط با صهیونیست‌ها تلاش‌های زیادی کرده‌اند که با روی کار آمدن «دونالد ترامپ» در آمریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی، این روند سرعت بیشتری به خود گرفته است.ریاض و ابوظبی به دنبال آن هستند که قبل از پایان یافتن دوره ریاست جمهوری ترامپ، به رابطه با رژیم صهیونیستی دست یابند؛ زیرا در اصل این رابطه، شخص ترامپ قرار دارد و معلوم نیست که وی دوباره به عنوان رییس جمهوری آمریکا انتخاب شود.

در همین رابطه محمود واعظی رییس دفتر رییس جمهوری در واکنش به این اتفاق و همچنین توقف طرح الحاق اراضی فلسطینی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت: ‏دولت امارات چگونه می‌تواند پاسخگوی تبعات خطای خیانت‌بار، تفرقه‌افکنانه و راهبردی خود به آرمان فلسطین، اعراب و از همه مهم‌تر جهان اسلام باشد. تکرار تجربه شکست‌خورده و مفتضحانه توافق با اسرائیل ننگی است که تاریخ فراموش نخواهد کرد.

همچنین عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در توئیتر درباره این توافق نوشت: توافق بین رژیم صهیونیستی و امارات چیزی نیست جز تصرف امارات به بهانه تعلیق الحاق کرانه غربی! این توافق نشان داد که برای رژیم صهیونیستی فعلا اشغال دروازه ورودی شورای خلیج فارس مهم تر است. اول امارات و بعد کرانه غربی! آیا از این پس امارات جزئی از قلمرو رژیم صهیونیستی است؟

محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: ابوظبی مدت ۱۰ سال است که ⁧امارات⁩ را بهشت ⁧اسرائیل کرده است و شبکه‌های جاسوسی و اطلاعاتی موساد را علیه کشورهای منطقه به وجود آورده‌اند.وی در ادامه این مطلب آورده است: فلسطین بزرگ از نهر تا بحر به لطف غیرت مجاهدان و مردمان صبورش به زودی آزاد خواهد شد و بی غیرت‌ها در تاریخ گم خواهند شد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: هیچ مجاهد ⁧اسلامی⁩ و هیچ غیرتمند عربی به ⁧فلسطین⁩ خیانت نمی‌کند و فقط بی‌غیرت‌ها از پشت خنجر می‌زنند.حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس شورای اسلامی در امور بین‌الملل نیز در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت: رویکرد ⁧‫امارات‬⁩ برای عادی‌سازی روابط با رژیم جعلی و جنایتکار ⁧‫اسرائیل‬⁩، نه تنها به نفع صلح و امنیت نیست بلکه در خدمت تداوم جنایات صهیونیست‌هاست.

دستیار ویژه رییس مجلس در امور بین‌الملل تاکید کرده است: رفتار ابوظبی هیچ توجیهی ندارد و پشت کردن آشکار به آرمان فلسطین و قدس است. با این خطای راهبردی امارات در آتش صهیونیسم گرفتار می‌شود.سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در صفحه شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر در این باره نوشت: از معامله قرن به توافق حقیر رسیدند؛ شناسایی اسرائیل توسط امارات! کوهی که موش زایید!

وی با اشاره به حدیث امام علی (ع)، اضافه کرد: قد ارعدوا و ابرقوا و مع هذین الامرین الفشل؛ چونان تندر خروشیدند و چونان برق درخشیدند، اما پیش نرفتند و واپس‌خزیدند.ابوالفضل عمویی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در توئیتر نوشت: اسرائیل ناکامی‌ اش در اجرای توطئه الحاق کرانه باختری را به قیمت گزافی به ابوظبی فروخت. امارات هم هزینه آن را از جیب ملت فلسطین پرداخت.

وی تاکید کرد: با این همه هیچ چیز اراده فلسطینی‌ها برای آزادی کامل سرزمین‌شان را متوقف نمی‌کند. ملت‌های مسلمان از مقاومت آنها حمایت می‌کنند.سید رسول موسوی مدیرکل بخش آسیای غربی وزارت امور خارجه نیز در پیام توییتری خود آورده است: بله موافقم! این دستاوردی تاریخی است. دستاوردی تاریخی در زمینه پذیرش عرب‌ها در پایمال کردن خون فلسطینی‌ها توسط صهیونیست‌ها.