دعوت مراجع تقلید برای حضور در راهپیمایی روز قدس

علما و مراجع عظام تقلید در پیام های جداگانه مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی روز قدس فراخواندند.به گزارش واحد مرکزی خبر،  آیت الله مکارم شیرازی در پیامش آورده است: روز قدس روز خروش همه مسلمانان علیه رژیم  غاصب است که  امسال  نقاب از چهره وحشیانه خود برداشته  و  در غزه  صدها نفر را […]

علما و مراجع عظام تقلید در پیام های جداگانه مردم را به شرکت گسترده در راهپیمایی روز قدس فراخواندند.به گزارش واحد مرکزی خبر،  آیت الله مکارم شیرازی در پیامش آورده است: روز قدس روز خروش همه مسلمانان علیه رژیم  غاصب است که  امسال  نقاب از چهره وحشیانه خود برداشته  و  در غزه  صدها نفر را شهید و هزاران نفر را مجروح کرده است.وی افزود: امروز حامیان رژیم صهیونیستی و اسرائیل از هر زمانی رسواتر شده اند و مسلمانان باید از این  فرصت استفاده کنند و  دست به دست هم دهند  و اگر برخی دولت های اسلامی کوتاهی می کنند، ملت های مسلمان به خروش آیند و  بتوانند  ان شاء الله این رژیم  را درتمام دنیا منفور و حامیانشان را رسوا کنند.

IMAGE634980983277774789

آیت الله نوری همدانی هم در پیامش آورده است به مردم مظلوم  فلسطین و غزه می گوییم  شما تنها نیستید و  دل های همه مسلمانان  و آزادیخواهان با  شماست و از شما حمایت خواهند کرد. پیام ما در روز قدس که روز اسلام است به استکبار جهانی  و  دولت هایی که با  آنها همراه و همصدا هستند بعد از محکوم کردن جنایاتشان این است که  روزگار دروغ  ،  فریب و  تزویر به  پایان رسیده  و  عدالت و آزادی خواهی در جهان استقرار پیدا  خواهد کرد.

آیت الله علوی گرگانی هم در بخشی از پیامش آورده است.. امت بزرگ اسلام ، آزادگان جهان ، ای آنانکه قلبشان برای آزادی ، عدالت وامنیت می تپد  هنگام فریاد فرا رسیده ، روز قدس روز فریاد بر سرظالمان و ستمگران ، روز اسلام ، روز تلاش برای آزادی مردم مظلوم و رنجدیده  فلسطین ، روز غرش علیه استکبار جهانی و صهیونیسم بین الملل است.

آیت الله جوادی آملی نیز گفت: همه مسئولان و ملت ایران در داخل و خارج  باید در روز قدس در حمایت از فلسطین در راهپیمایی شرکت کند.وی افزود: حال انتفاضه و راهپیمایی کمترین کار است که باید انجام دهیم.

آیت الله سبحانی ، هم مسلمانان را به شرکت گسترده در راهپیمایی یوم الله قدس دعوت کرد.این مرجع تقلید شیعیان گفت: مسجدالاقصی نخستین قبله مسلمانان ، محل معراج رفتن پیامبر اسلام (ص) برای مسلمانان اهمیت فراوانی دارد و این مقام باید در اختیار مسلمانان باشد.آیت الله سبحانی افزود: عده ای نژادپرست از شرق و غرب آمدند و  بر این مکان مقدس مسلط شدند لذا مسلمانان باید با چنگ و دندان قدس را باز پس گیرند.وی گفت: در روز جهانی قدس که به فرمان امام خمینی (ره) اعلام شده است باید لبیک بگوییم ، علیه رژیم صهیونیستی شعار دهیم و حق مسلمانان را بازپس بگیریم.