امید حسین زاده ، از جنس همین مردم!

 شاید بارها و بارها این عبارت کلیشه ای را برای تعریف و یا بیان شخصیت برخی افراد به کار برده باشیم. این قدر هم این عبارت را خصوصا در فضای انتخاباتی استفاده می کنند که بار معنایی آن تقریبا از بین رفته است. شاید آنچه به صورت کلیشه در می آید خاصیتش همین باشد‌. و […]

 شاید بارها و بارها این عبارت کلیشه ای را برای تعریف و یا بیان شخصیت برخی افراد به کار برده باشیم. این قدر هم این عبارت را خصوصا در فضای انتخاباتی استفاده می کنند که بار معنایی آن تقریبا از بین رفته است. شاید آنچه به صورت کلیشه در می آید خاصیتش همین باشد‌. و این موضوع ممکن است حتی کاربرد واقعی کلمه را در جای مناسب نیز با چالش مواجه کند. 

✏ امید حسین زاده به معنی واقعی کلمه از جنس مردم است. از بدو تولد در روستای باصدی حاج بارون تا کنون همیشه در همین شهر و در بین مردم همین منطقه بوده است. مانند همه ما در کنار تحصیل به کشاورزی نیز مشغول بود. صفا و صمیمیت و خلوص را بدون آنکه خودت را به درد سر بیندازی از چهره اش می توانی بخوانی. در قید و بند کسی یا گروهی، بجز مردم نیست. معتقد است با کلید واژه اقوام و طوایف رامهرمز و رامشیر کارهای بزرگی می توان انجام داد.

✏در اندیشه امید حسین زاده،احترام به بزرگان و معتمدان و گرفتن مشاوره از آنها را به خوبی از نوع رفتار و کرداش می توان مشاهده کرد و باور عمیقش استفاده از جوانان و نیروهای شایسته ای است که در پیچ و خم باندبازی ها و محافل منفعت طلبانه ، گم می شوند. نخبگانی که اعتماد به نفس خود را در پیچ و خم راهروهای اداری در حالی که به دنبال یک شغل آبرومند می گردند تا ارتزاق حلالی کنند ،از دست می دهند.

✏رزومه کاری و مدیریتی دوران ریاستِ هرچند محدودش بر اداره آموزش و پروش رامهرمز، نشان از توانمندی و صداقت و پاکی ایشان دارد. انجام، تحویل و یا آغاز به کار ۲۱ پروژه عمرانی در طول فقط  ۲۷ ماه مسئولیت،تاسیس دبیرخانه درمان رایگان دانش آموزان استان خوزستان با دستان پر خیر دکتر عبدالجلیل کلانتر و همکاران، کسب رتبه برتر آموزش و پرورش در سال ۹۶ و اخذ بودجه های در خور برای توسعه آموزش و پرورش در شهرستان رامهرمز ،رد پای گامهای استوار خدمت ایشان را به خوبی نشان می دهد.

✏با انرژی زایدالوصف و هنر مذاکره برای جذب اعتبارات ،مسئولان بالا را از نفس انداخت اما خودش از نفس نیفتاد. هرچند افراد و مسئولانی در بزنگاه گزارش و بیلان کاری و یا در فضای انتخاباتی، تلاش کردند کارهای ایشان را به نام خود مصادره کنند. همان کسانی که تاب تحمل سنگینی حضورش در بدنه اجرایی را نداشتند و برای جابجا کردنش چه تلاش ها که نکردند و چه امتیازاتی که ندادند.

✏این انسان شریف و محجوب و این هم جنس همین مردم را من در روز تودیعش، نشناختم. (روزی که فضای حزن و اندوه را کاملا می شد احساس کنی و وقتی گریه برخی همکارانش را می دیدی متوجه می شدی و زمانی که پس از پایان سخنرانی، کل سالن دقایقی ایستاده تشویقش کردند.)بلکه ایشان را ماهها قبل وقتی به دفتر کار ایشان رفته بودم شناختم. بر درب اتاق ایشان بنری نصب کرده بود و یک جمله طلایی نوشته شده بود که وقتی آنرا دیدم  به  بینش عمیق  و درک مدیریت استراتژیک ایشان اعتقاد پیدا کردم:محدودیتی برای ملاقات حضوری در ایام هفته وجود ندارد!

به خاطر همین خصوصیات شخصیتی آقای حسین زاده است که می توان گفت واقعا ایشان از جنس همین مردم است به معنای واقعی کلمه!

امضاء محفوظ