انصاری: صدا و سیما یک دهم تبلیغات عالیس را به انتخابات اختصاص ‌دهد

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از رویکرد صداوسیما به یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: ای کاش صداوسیما یک دهم تبلیغات عالیس را به انتخابات اختصاص می‌داد.حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری در سومین کنگره حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی اظهار کرد: دو ماه به انتخابات مجلس مانده، ما سی شبکه ملی و سی […]

یک عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از رویکرد صداوسیما به یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: ای کاش صداوسیما یک دهم تبلیغات عالیس را به انتخابات اختصاص می‌داد.حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری در سومین کنگره حزب مجمع فرهنگیان ایران اسلامی اظهار کرد: دو ماه به انتخابات مجلس مانده، ما سی شبکه ملی و سی و چند شبکه استانی و فرامرزی داریم، اما چقدر بحث انتخابات و رای مردم مطرح است؟ ای کاش صداوسیما یک دهم تبلیغات عالیس را به انتخابات اختصاص می‌داد.وی در ادامه یادآور شد: چه شده که بعد از ۴۰ سال از پیروزی انقلاب و در حالی که ۴۰ سالگی اوج بلوغ است در آستانه انتخابات مجلس یازدهم فضا به گونه‌ای است که خیلی‌ها می‌پرسند چرا باید در انتخابات شرکت کنیم و چرا باید رأی بدهیم؟ خیلی از بزرگان در این فضا عطای نمایندگی را به لقایش بخشیده‌اند و عده‌ای هم از ما می‌پرسند چرا در عرصه انتخابات حضور یافتی؟

انصاری ادامه داد: در اربعین انقلاب ما باید شاهد حضور احزاب توانا در عرصه تصمیم‌گیری‌ها می‌بودیم اما چرا شاهد چنین وضعیتی نیستیم؟ ما به اسم ۲۷۰ حزب داریم و همین یعنی نبود حزب.این عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: حوادث اخیر و ناآرامی‌ها و فجایعی که در کشور رخ داد زخمی را بر دل مردم نشاند و خانواده‌های زیادی را عزادار کرد و خانواده انقلاب را به شدت اندوهگین کرده است. این صدا به اندازه کافی رسا بود که کسانی از خواب بیدار شوند. عوامل متعددی هم در آن دخیل بود ولی مهمترین عامل بی‌توجهی به رکن اساسی مردم‌محوری و میزان بودن رأی ملت است.وی ادامه داد: امام (ره) در جبهه سخت ستم‌شاهی و دو جبهه نرم جنگید؛ یکی سکولارها که رسالتی برای دین در عرصه اجتماعی قائل نبودند و دیگری متحجران، مردم‌ستیزان و به تعبیر امام آخوندهای درباری.

این فعال سیاسی اصلاح طلب مجلس را تنها مرجع قانون‌گذاری عنوان و خاطر نشان کرد: مجلس خانه مردم و محل اعمال اراده آن‌ها از طریق وکلایشان است اما آیا در حال حاضر این احساس وجود دارد که مجلس مرکز همه قدرت‌ها و قانون‌ها است؟ و آیا این اصل قانون اساسی در عمل جریان دارد؟ اگر این طور است این مشکلات فراگیر در عرصه‌های مختلف ناشی از چیست؟ آیا قوانین بد وضع شده یا به قوانین عمل نمی‌شود؟ آیا تحقیق و تفحص‌های مجلس کافی نبوده، چرا شاهد این نارسایی‌ها هستیم؟

انصاری خاطر نشان کرد: مگر در همه جای دنیا احزاب رابط مردم و حاکمیت نیستند؟ آیا ما چنین احزابی داریم؟ چرا اگر در کشور حزبی به یک سطحی رسید متوقف می‌شود؟ چرا اگر اشخاصی محبوبیت‌شان به یک حدی رسید قدشان باید کوتاه شود؟ اگر به این سوالات پاسخ داده نشود انقلاب دچار آسیب خواهد شد.این نماینده ادوار مجلس همچنین گفت: مگر در مجلس اول نظارت استصوابی وجود داشت؟ به اذعان کارشناسان مجلس اول بهترین مجلس ما بوده است؛ با اینکه اولین تجربه بود. پس چرا این سیر قهقرایی طی شد؟ مجلس دهم قاعدتا باید از حیث اقتدار و کارایی ده برابر بهتر از مجلس اول بود اما چرا مردم مجلس را در رأس امور نمی‌بینند؟

انصاری با بیان اینکه سکولاریسم و تحجر در جامعه در حال بازتولید است، گفت: رسما عده‌ای می‌گویند اگر جلوی افراد را نگیریم و گزینش و پالایش نکنیم مردم اشتباه می‌کنند. این در حالی است که امام به خبرگان گفت شما وکیل مردم هستید، حتی اگر مردم اشتباه کنند نمی‌توانید چیزی به آن‌ها تحمیل کنید. ای کاش صلاحیت‌ها فقط بر اساس استعلام چهارگانه بود. ما شاهدیم که از یک همسایه ارمنی در مورد یک قاضی یا عمامه‌به سر می‌پرسند که آیا او نماز می‌خواند؟

این عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه سوء ظن به انتخاب مردم و نگاه قیم مأبانه برای کشور خطرناک است، گفت: اصلاح طلبان راهی جز حضور فعال در صحنه برای اصلاح امور نمی‌بینند و رها کردن عرصه یعنی واگذار کردن کشور به بیگانگانی که صراحتا به دنبال تجزیه ایران هستند. پس باید همه مردم و جریانات را خودی بدانیم و نباید صحنه را ترک کنیم. ما مجلسی در تراز مجلس قانون اساسی می‌خواهیم که مرکز قدرت و قانون شود و از انفعال تولید قوانین دست چندم خارج شود چرا که ۱۲ هزار عنوان قانون برای کشور کافی است.

انصاری در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان این اعتقاد که جامعه فرهنگی در دوران ستم‌شاهی روزنه نور و معنویت بودند، افزود: این پایگاه بعد از پیروزی انقلاب هم آنچنان درخشش داشت که برای هر عرصه‌ای نیاز به انسان‌های شایسته و فداکار بود، دست نیاز به سمت آموزش و پرورش دراز می‌شد و کسانی مثل شهید رجایی و باهنر الگوی مدیران شایسته شدند و بعدها رزمندگان بزرگ و فرماندهان عالی قدر مثل شهید چمران را بین فرهنگیان داشتیم.وی در پایان با بیان اینکه انتظار از جامعه فرهنگیان بیش از همه تشکل‌های دیگر است، اظهار امیدواری کرد که فرهنگیان بتوانند همچون گذشته فضای غبارآلود و تردید آمیز ایران را با نور هدایت خود روشن کنند.