در پی حمله به ارژانس بیمارستان،دادستان قم: مهاجمان به بیمارستان بهشتی را همانجا اعدام می‌کنیم

در پی انتشار خبری با تیتر «ماجرای فیلم ترسناک جنایت رقم خورده در بیمارستان قم چیست؟» و بازخوردهای متعددی که داشت، دادستان قم در واکنش شدیدی، از اعدام مهاجمان به بیمارستان در محل وقوع جنایت خبر داد. به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما،مصطفی برزگر گنجی، دادستان قم از صدور احکام مهاجمان به بیمارستان شهید […]

در پی انتشار خبری با تیتر «ماجرای فیلم ترسناک جنایت رقم خورده در بیمارستان قم چیست؟» و بازخوردهای متعددی که داشت، دادستان قم در واکنش شدیدی، از اعدام مهاجمان به بیمارستان در محل وقوع جنایت خبر داد.

377867_2461

به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما،مصطفی برزگر گنجی، دادستان قم از صدور احکام مهاجمان به بیمارستان شهید بهشتی این شهر که ضمن کشتن یک تن، موجی از وحشت آفریده بودند خبر داد و گفت: احکام صادره برای اراذل و اوباش حمله کننده به اورژانس بیمارستان، در جلو همان بیمارستانی که این اتفاق رخ داده اجرا می‌شود تا همه بدانند شهر کریمه اهل بیت (س) جایی برای این کارها نیست.

وی که شامگاه یکشنبه در مسجد حضرت ابوالفضل (ع) قم حضور یافته بود و با مردم سخن می‌گفت، در ادامه با اشاره به پاسخگو بودن مسئولان در محضر خداوند، افزود: افرادی که در این نظام مسئولیتی دارند نسبت به تک تک جوانان مسئولیم. اگر امروز مراقب نسل جوان و نوجوان نباشیم، متأسفانه به فساد‌ها و مشکلاتی از جمله اعتیاد دچار می‌شوند.

گنجی خاطرنشان کرد: در حدیث وارده از معصوم آمده که در آخرالزمان دیندار ماندن مانند آن است که در کف دست آتشی را نگاه داریم و امروز این حدیث در جامعه مصداق پیدا کرده است.وی با بیان اینکه من امروز در محله‌ای سخن می‌گویم که طی چهار ماه دو جوان از یک خانواده کشته شده است، گفت: فقط خدا می‌داند چه دردی بر این خانواده تحمیل شده ‌و شاید در آینده حتی برای بنده هم این اتفاق بیفتد که نشان از این موضوع مهم دارد که وظیفه ما سنگین است.

دادستان قم، مشکل اصلی در این منطقه از قم را اعتیاد و مواد مخدر دانست و تأکید کرد: باندهای مواد مخدر دارای سرمایه‌های فراوانی هستند که نشان از بی‌رحمی آن‌ها در توزیع مواد مخدر دارد؛ افرادی که مواد مخدری مانند شیشه را تولید کردند برنامه بلند مدت داشتند، زیرا با اعتیاد به شیشه فرد معتاد حتی پس از ترک، برخی از سلول‌های ذهنی خود را از دست می‌دهد که هرگز جبران نخواهد شد.

گنجی افزود: به تازگی برای بازرسی به منزلی رفتم که ۳۰ متر مربع مساحت داشت، ولی در همین فضای کم و کوچک، فردی معتاد به شیشه‌ آن چنان از خود بی‌خود شده و در توهمات بود که در گوشه‌ای به همراه عده‌ای در حال مصرف مواد مخدر بود و زن و بچه‌اش در کناره نانی را گاز می‌زدند؛ شرایط به گونه ای بود که هر انسانی از دیدن این صحنه به شدت به رنج می‌آمد.وی در ادامه با تأکید بر برخورد قاطع با مجرمین در موضوع مواد مخدر گفت: به خاطر جوانان ما به شدت با قاچاقچیان برخورد می‌کنیم. امروز به کمک خداوند شهر قم در کشور، یکی از امن‌ترین شهر‌ها بوده و چندین سال است از این نظر در مقام سوم قرار دارد.

این مقام قضایی ماجرای حمله عده‌ای از اراذل و اوباش به بیمارستان شهید بهشتی را مورد توجه قرار داد و برای روشن‌تر شدن آن تأکید کرد: برای ما به شدت نگران کننده است که عده‌ای اراذل و اوباش با قمه و چاقو به بیمارستان حمله کنند و درگیر شوند.وی افزود: احکام صادره اراذل و اوباشی که این جرم را مرتکب شده‌اند، در مقابل‌‌ همان بیمارستانی که این رویداد رخ داده است، اجرا خواهد شد تا همه بدانند شهر کریمه اهل بیت (س) جایی برای این کارها نیست.

پس از این سخنان، هیأت همراه به پرسش ها و مشکلات مردم مقیم در محله شهرک کامکار ـ که استقبال خوبی از حضور دادستان در محله محروم خود کرده بودند ـ پاسخ گفتند و دادستان درباره مشکلات قضایی حاضران با ایشان به گفت‌وگو نشست.

کمتر از دو ماه از حادثه وحشتناک اورژانس بیمارستان شهید بهشتی قم که انتشار فیلم آن جنایت هولناک در فضای مجازی باعث واکنش های زیادی شد می گذرد
فیلمی که هر بیننده‌ای را میخکوب می‌کند. وقتی پلیس در جریان صحنه‌های قمه‌کشی در این شبکه‌ها قرار گرفت به عملیات ویژه‌ای دست زد تا این موج نگران‌کننده را در میان شهروندان از بین ببرد. این اولین فیلم منتشر شده حوادثی نبود که افکار شهروندان را جریحه‌دار می‌کرد. با گذشت ۱۵روز از این حمله وحشتناک عملیات تعقیب و گریز کارآگاهان به پایان رسید و مردان شرور در عملیات جداگانه به آخر خط رسیدند اما هنوز فیلم این جنایت در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود. متهمان که در آخرین اقدام تبهکارانه خود با قتل پسر جوانی، نقشه خود را عملی کرده بودند، نمی‌دانستند فیلم جنایت خود را به‌زودی در شبکه‌های اجتماعی خواهند دید. پلیس با بررسی صحنه‌های این زورگیری خشن به مخفیگاه متهمان رسید. هرچند پخش
فیلم در شبکه‌های اجتماعی باعث شد پلیس به‌صورت ویژه دستگیری متهمان را در دستور کار خود قرار دهد اما روند ردیابی این گروه از متهمان را به تاخیر انداخت.

هنوز یک ساعت از بامداد دهمین روز از سال جدید ( 93 ) نگذشته بود که، راننده خودرو ۲۰۶ پسر مجروحی را به بیمارستان شهید بهشتی قم آورد. هنوز دقایقی از ورود بیمار غرق در خون نگذشته بود که مردان قمه به دست وارد بیمارستان شدند، ناگهان مردان قمه به دست شروع به داد و فریاد و جوان مجروح را دنبال کردند. درحالی‌ که بیماران و مراجعه‌کنندگان وحشت کرده بودند ۵ مرد با حمله به پسر جوان او را به قتل ‌رسانند. با مخابره‌شدن این گزارش وحشتناک ماموران پلیس خود را به بیمارستان رساندند.