مسئول نهاد رهبری در دانشگاه فرهنگیان خوزستان : برای همفکران خود تبلیغ نمایید اما کاندیداها را نقد نکنید /نباید در انتخابات نگاه قومی داشت

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان خوزستان با تبیین نقش پررنگ دانشجویان در انتخابات پیش‌رو، گفت: دانشگاهیان باید بکوشند از قومیتی‌شدن انتخابات جلوگیری کنند. حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی عطایی‌نسب در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کسانی که برای اولین‌بار قصد شرکت در انتخابات و حضور در فضای سیاسی کشور را دارند، برای آشنا‌شدن با […]

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان خوزستان با تبیین نقش پررنگ دانشجویان در انتخابات پیش‌رو، گفت: دانشگاهیان باید بکوشند از قومیتی‌شدن انتخابات جلوگیری کنند. حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی عطایی‌نسب در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: کسانی که برای اولین‌بار قصد شرکت در انتخابات و حضور در فضای سیاسی کشور را دارند، برای آشنا‌شدن با کاندیداها باید تحقیق و بررسی کنند، لیست‌های کاندیداها را ببینند و افراد مستقل را بشناسند، زندگینامه‌های افراد را بخوانند و به ستادهای آن‌ها مراجعه کنند و بعد بااطلاع کامل و بررسی دقیق رأی بدهند.

وی ادامه داد: رأی‌دهندگان باید پس از انتخاب کاندیداها و ورود آن‌ها به مجلس، نیز همچنان پیگیر باشند و مسائل سیاسی کشور و جامعه را رصد کنند؛ به‌این‌ترتیب آن‌ها می‌توانند به‌تدریج فضای سیاسی را بشناسند و در آینده، خود به یکی از شخصیت‌های سیاسی کشور تبدیل شوند. مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان خوزستان تأکید کرد: این انتخابات فرصت مناسبی در اختیار جوانان می‌گذارد تا با علم و شناخت رأی دهند و پس از انتخابات هم اخبار مجلس را از راه‌های مختلف دنبال کنند تا به یک فرد سیاست‌شناس تبدیل شوند. عطایی‌نسب در خصوص وظایف دانشگاهیان در انتخابات پیش‌رو، گفت: دانشگاهیان باید در فضای دانشگاه با روشنگری و تشویق مردم به حضور حداکثری در انتخابات، به برگزاری هرچه بهتر و باشکوه‌تر این رویداد ملی کمک کنند.

وی تصریح کرد: خارج از محیط دانشگاه نیز به‌عنوان فردی با سلیقه سیاسی خاص خود، می‌توانند از همفکران خود دفاع کنند و حتی در ستادهای انتخاباتی کاندیدای مدنظر خود حضور داشته باشند و برای آن کاندیدا تبلیغ کنند. البته در این ستادها نباید کاندیدای دیگری را نقد و تضعیف کنند زیرا این مطلب ممکن است باعث ایجاد اختلافاتی شود. مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فرهنگیان خوزستان خاطرنشان کرد: همچنین این افراد باید مردم را به نداشتن نگاه قومیت‌گرایی در انتخابات توصیه کنند؛ همه اقوام در خوزستان به‌عنوان شهروندان این جامعه حق حضور در انتخابات را دارند اما بهتر است که انتخاب افراد با رویکرد تخصص‌گرایی و تعهدگرایی باشد. وی در خصوص برنامه‌های دانشگاه فرهنگیان خوزستان در ارتباط با انتخابات، گفت: برگزاری همایش‌ها و جلسات مناظره، تریبون آزاد، پرسش و پاسخ و روشنگری در رابطه با معیارهای انتخاب درست توسط تشکل‌های دانشجویی و جلسات متعدد دیگر با حضور اساتید دانشگاه و روحانیون رویکرد دانشگاه در خصوص انتخابات است و همه در تلاش هستند که مردم در انتخابات حضور پرشوری داشته باشند.