معاون رییس جمهور : بنزین و هتل در نوروز گران نمی‌شود

 رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: هتل‌ها تمکین کرده‌اند که در تعطیلات نوروز، افزایش قیمت نداشته باشند.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما ،مسعود سلطانی‌ فر با بیان این ‌که طبق هماهنگی ‌های انجام‌ شده، در تعطیلات نوروز در برخی شهرها، هتل ‌ها ۱۵ تا ۴۰ درصد تخفیف خواهند داد، اظهار کرد: […]

 رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اعلام کرد: هتل‌ها تمکین کرده‌اند که در تعطیلات نوروز، افزایش قیمت نداشته باشند.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما ،مسعود سلطانی‌ فر با بیان این ‌که طبق هماهنگی ‌های انجام‌ شده، در تعطیلات نوروز در برخی شهرها، هتل ‌ها ۱۵ تا ۴۰ درصد تخفیف خواهند داد، اظهار کرد: هتل‌ها با وجود همه ‌ی مشکلاتی که داشتند، قول دادند در نوروز همکاری کنند و افزایش قیمت نداشته باشند. البته ما روی قیمت ‌های اقامتگاه‌ ها نظارت و کنترل خواهیم داشت.

او درباره‌ی بنزین سفر نیز بار دیگر تکرار کرد و گفت: مردم چند ماهی است که از بنزین با نرخ ارزان استفاده می‌کنند؛ دولت براساس مصوبه ‌ی مربوط به یارانه‌ی حامل ‌های انرژی، باید ۳۸ درصد قیمت بنزین را افزایش می‌داد، ولی این اتفاق نیفتاد. براساس بودجه ‌ی سال ۹۳، باید قیمت بنزین از ابتدای سال افزایش می ‌یافت که این اتفاق هم نمی‌افتد. بنابراین مردم در نوروز مانند سال ‌های قبل از صدها لیتر بنزین با همان قیمت سابق می ‌توانند استفاده کنند.وی بیان کرد: دولت می ‌توانست دوبار قیمت بنزین را افزایش دهد؛ اما به ‌خاطر رفاه حال مردم، این کار را نکرد.

معاون ر‌ییس‌ جمهور سپس درباره‌ی ایجاد انگیزه برای سفر مردم و همچنین توزیع سفر، اظهار کرد: اگر امکانات و خدمات بیشتری بدهیم، انگیزه ‌ی مردم قطعا برای سفر رفتن بیشتر می ‌شود. اگر چه مردم در تعطیلات نوروزی، برای رفتن به سفر انگیزه‌ ی لازم را دارند.او ادامه داد: توزیع سفر، کاری دستوری نیست. این، یک مسأله ‌ی شخصی است و نمی ‌توان به مردم تکلیف کرد؛ ولی خواهشم این است که در روزهای نخست تعطیلات، مردم برای رفتن به سفر تأمل کنند تا بخشی از بار ترافیکی سبک ‌تر شود. در انتهای سفر نیز بازگشت را به روزهای آخر موکول نکنند تا ترافیک سنگین نشود. سلطانی ‌فر همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا در تعطیلات نوروزی « سفرکارت ‌» ها شارژ می ‌شود؟ گفت: سفر کارت شارژ نخواهد شد.

او که در حاشیه‌ی برگزاری مراسم تشریح اقدامات و برنامه‌های اعضای ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر سخن می‌گفت، با اشاره به سفر وزرای خارجی در چندماه اخیر در ایران و همچنین اشتیاق گردشگران خارجی برای سفر به کشور، اظهار کرد: خوشبختانه بعد از روی کار آمدن دولت جدید، فضای خوبی ایجاد شده و شاهد گرایش بیشتر مردم برای سفر به ایران هستیم. در یک‌ماه اخیر نیز در گفت‌وگوهایی که با پنج – شش سفیر ایرانی در خارج از کشور داشتم، آن‌ها از افزایش تقاضا برای سفر به ایران خبر دادند. ما هم باید امکانات و تسهیلات لازم را در ایران فراهم کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که با توجه به افزایش تقاضا برای سفر به ایران، برآورد سازمان از کمبودها در کدام بخش‌های خدماتی است؟ گفت: کمبود امکانات در بخش حمل‌ونقل و هتل برآورد شده که براساس توافق صورت‌گرفته با بخش خصوصی قرار است از سال آینده، سرمایه‌گذاران به سرعت به حوزه‌ی هتل‌سازی وارد شوند. همچنین از امکانات و ظرفیت خارج از هتل‌ها نیز برای رفع این کمبود استفاده می‌کنیم.

او در پاسخ به پرسش خبرنگار ایسنا مبنی بر این‌که با توجه به توجیه نبودن بانک‌ها و مشکلات موجود در بخش سرمایه‌گذاری، چگونه قرار است در بخش هتل‌سازی، سرمایه‌گذاری انجام شود؟ گفت: فضای خوبی وجود دارد، ضمن این‌که سازمان میراث فرهنگی و گردشگری امکان استفاده از منابع صندوق توسعه‌ی ملی را هم پیدا کرده است و اتفاقات خوبی می‌افتد.

سلطانی‌فر درباره‌ی نظارت در تعطیلات نوروزی هم اظهار کرد: ما در حال تکمیل نظارت‌ها هستیم و بازرسی‌ها نیز از مراکز خدماتی در حال انجام است.او به گزارش سازمان تعزیرات حکومتی که در جریان بازدید امروزش از نمایشگاه ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر گرفته بود، اشاره و اضافه کرد: سازمان تعزیرات حکومتی گزارشی را داد که در پنج روز گذشته، نظارت خوبی روی قیمت مراکز خدماتی در کشور داشته و حدود دومیلیارد تومان بخش‌های خدماتی را جریمه کرده است.