رونمایی از جدیدترین دستاوردهای نظامی وزارت دفاع

در سومین جشنواره تحقیقات صنعتی نیروهای مسلح (سلمان فارسی) با حضور سردار دهقان – وزیر دفاع – از دستاورد فناورانه (سر جستجوگر هوشمند موشک ‌های بالستیک نقطه‌ زن) که توسط متخصصان این وزارتخانه طراحی و ساخته شده و (زره کامپوزیتی)، دستاورد فناورانه سازمان تحقیقات نیروی زمینی ارتش رونمایی شد. به گزارش گروه دریافت خبر عصرما،سر […]

در سومین جشنواره تحقیقات صنعتی نیروهای مسلح (سلمان فارسی) با حضور سردار دهقان – وزیر دفاع – از دستاورد فناورانه (سر جستجوگر هوشمند موشک ‌های بالستیک نقطه‌ زن) که توسط متخصصان این وزارتخانه طراحی و ساخته شده و (زره کامپوزیتی)، دستاورد فناورانه سازمان تحقیقات نیروی زمینی ارتش رونمایی شد.

mohamad+agah+(7+of+10)

به گزارش گروه دریافت خبر عصرما،سر جستجوگر هوشمند موشک ‌های بالستیک که رتبه اول طرح فناورانه نیروهای مسلح در سومین جشنواره سلمان فارسی را بدست آورده است، در یکپارچگی با بقیه زیر سامانه‌ های نوین موشک با تمایز قابلیت نقطه ‌زنی در خشکی و دریا برای موشک ‌ها، توانمندی جدیدی را به توان رزم نیروهای مسلح پرافتخار جمهوری اسلامی می‌افزاید.این قله مهم فناوری که به فتح محققان وزارت دفاع درآمده است، تنها در اختیار چند کشور پیشرفته قرار دارد و به عنوان نقش‌ آفرینی راهبردی، منحصرا روی سلاح ‌های استراتژیک استفاده می ‌شود.

محققان و طراحان سامانه‌های دفاعی وزارت دفاع با تسلط بر طراحی‌ها و فناوری‌های مورد نیاز، مسیر پر افتخار “ارتقای طراحی” و “تعمیق فناوری‌ها” را با قدرت طی می‌کنند و در این رهگذر متکی به توفیقات الهی و عنایت‌های ویژه حضرت ولی عصر (عج) هستند. دستیابی به فناوری‌های نوین برای طراحی و ساخت زره‌های کاپوزیتی از دستاوردهای اخیر محققان دفاعی در سازمان تحقیقاتی نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران است.

این زره که مبتنی بر فناوری زره مایع (STF) و بکارگیری الیاف منحصر به فرد ساخته شده است، در برابر گلوله‌ های هسته فولادی ضد زره، مقاوم بوده و الزامات استانداردهای نظامی جهانی در آن بکار گرفته شده است.  بهره‌گیری از این فناوری در تجهیزات زرهی موجب می‌شود علاوه بر بی‌نیاز شدن از برخی مواد تحریمی، شاهد ۷۶ درصد کاهش وزن در زره مورد نیاز تانک، نفربر و دیگر تجهیزات باشیم.

بر اساس این گزارش، این فناوری در افزایش تحرک و چالاکی در توان رزم زمینی نیروهای مسلح نقش برجسته‌ای دارد.