نحوه توزیع اعتبارات یارانه بخش مسکن در سال 1393 مشخص شد

جلسه هیأت دولت عصر یکشنبه به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل شد و اعضای دولت با بحث و تبادل نظر در خصوص مهم ترین مسایل و مباحث روز کشور، نحوه توزیع اعتبارات یارانه بخش مسکن را مشخص کردند. در این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت […]

جلسه هیأت دولت عصر یکشنبه به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تشکیل شد و اعضای دولت با بحث و تبادل نظر در خصوص مهم ترین مسایل و مباحث روز کشور، نحوه توزیع اعتبارات یارانه بخش مسکن را مشخص کردند. در این جلسه، تعدادی از پیشنهادهای دستگاه های اجرایی پس از بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.نحوه توزیع اعتبارات یارانه بخش مسکن در سال 1393، یکی دیگر از مواردی بود که به تصویب هیأت وزیران رسید. براساس این مصوبه، اعتبارات مذکور با عنوان تخفیف عوارض پروانه، حمایت های مالی، تراکم و ایجاد تأسیسات عمومی مسکن مهر به مبلغ دو هزار میلیارد ریال در قانون بودجه سال 1393 کل کشور منظور شد.

اصلاح اساسنامه صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در جلسه دولت به تصویب هیأت وزیران رسید. این اساسنامه در راستای حمایت از شرکت های و مؤسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات قبلاً در دولت تصویب شده بود.کمیسیون امور زیربنایی، صنعت و محیط زیست نیز گزارشی در خصوص «لایحه خاک» به هیأت دولت ارایه داد.در این لایحه به تبیین وظایف وزارتخانه های جهاد کشاورزی، نیرو و سازمان حفاظت محیط زیست برای مدیریت پایدار منابع خاک از قبیل تهیه نقشه های خاک و طبقه بندی های اراضی در مقیاس یک بیست و پنج هزارم برای خاک های زراعی و باغی و اقدامات لازم برای کنترل کیفیت مطالعات خاک شناسی و جلوگیری از انجام مطالعات موازی در این زمینه و ایجاد بانک ملی اطلاعات خاک کشور و پایش کمی و کیفی منابع خاک کشور و تهیه ضوابط ناظر به استفاده از انواع کود، آفت کش و سم اختصاص یافته است.همچنین وظایف سازمان حفاظت محیط زیست در خصوص تکالیف آن سازمان برای جلوگیری از آلودگی خاک و تخریب خاک نیز از جمله مواد پیش بینی شده در این لایحه است.