جانشین فرمانده کل سپاه:کرانه باختری به جهنم صهیونیست ها تبدیل می شود/ مردم از نزدیک شاهد پرواز RQ170 ایرانی خواهند بود

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: در روزی که خیلی دور نیست، کرانه باختری به جهنمی برای امنیت صهیونیست ها تبدیل می شود و فرزندان کرانه باختری و نوار غزه به هم دست می دهند.به گزارش روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ پاسدار «حسین سلامی» در گفت وگوی تلویزیونی نگاه یک که از […]

جانشین فرمانده کل سپاه تاکید کرد: در روزی که خیلی دور نیست، کرانه باختری به جهنمی برای امنیت صهیونیست ها تبدیل می شود و فرزندان کرانه باختری و نوار غزه به هم دست می دهند.به گزارش روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، سردار سرتیپ پاسدار «حسین سلامی» در گفت وگوی تلویزیونی نگاه یک که از شبکه یک سیما جمهوری اسلامی پخش شد، این مطلب را بیان کرد.وی اظهار داشت: آمریکا قادر به تامین امنیت رژیم صهیونیستی نیست زیرا تمام سرزمین فلسطین اشغالی محل تقاطع آتش حزب الله، حماس و جهاد است.وی در خصوص تسلیح کرانه باختری نیز گفت: فلسطینیان کرانه باختری آرمان خود را کنار نخواهند گذاشت و در روزی که خیلی دور نیست کرانه باختری به جهنمی برای امنیت صهیونیست ها تبدیل می شود و فرزندان کرانه باختری و نوار غزه به هم دست می دهند.سردار سلامی با اشاره به پهپاد ایرانی RQ170 و واکنش آمریکایی ها اظهار داشت: این پهپاد ایرانی یک واقعیت است و بازهم مردم پرواز آن را مشاهده خواهند کرد و آن را از نزدیک لمس و شاهد نشست و پرواز آن خواهند بود.

81407889-6111514

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به حوادث منطقه تصریح کرد: نمی توانیم اجازه دهیم مسلمانان در عراق، سوریه و یا لبنان بی رحمانه قتل عام شوند. نمی توانیم اجازه دهیم اتفاقات منطقه با منطق رژیم صهیونیستی جلو برود.سردار سلامی در خصوص انتشار تصویر سردار قاسم سلیمانی روی مجله آمریکایی گفت: سردار سلیمانی فرمانده ای متفکر، اندیشمند، شجاع، اهل میدان، موثر، نافذ، ثابت قدم، فداکار است و همه خصوصیات منحصربفرد یک فرمانده استراتژیک را دارد و توطئه های دشمنان را بخوبی می شناسد. هرچه آمریکایی ها بنویسند نمی توانند گوشه ای از شخصیت او را بخوبی نشان دهند.وی با بیان اینکه بسیج در اوج محاصره علمی قله های پیشرفت را فتح کرد، افزود: امروز موشک های ما می توانند هر دشمنی را در هر مکانی با هر شدتی مورد هدف قرار دهند، موشک های ساحل به دریای ما شناورهای دشمن را در عمق دریا دنبال می کنند، رادارهای ما ماهواره های دشمن را رصد می کنند، پهپادهای ما می توانند هزاران کیلومتر آن سوی مرزها حرکت دشمن را تعقیب کنند و ماهواره های ما می توانند از فضا تصویر بفرستند، این مدل تفکر بسیجی است که می تواند مرزهای دانش را بشکند.

سردار سلامی ادامه داد: شهید مجید شهریاری کسی بود که ما را به غنی سازی 20 درصد اورانیوم رساند و برتری سیاسی برای ما نسبت به دشمن ایجاد کرد. ما به جایی رسیدیم که دشمن گزینه نظامی را کاملا از فضای ذهن، تخیل و حتی توهمات خود هم خارج کرده است.وی با بیان اینکه بسیجیان همه روزنه های تاکتیکی و فضاهای استراتژیک را مسدود کرده اند، اظهار داشت: در عرصه زمین، صدها گردان امام حسین(ع) بسیج آمادگی دارند سد بی پایانی در برابر تحرکات دشمن ایجاد کنند و چنان درسی به دشمن بدهند که دیگر هیچ کس فکر تهدید نکند.سردار سلامی همچنین با اشاره به مذاکرات ایران و 1+5 گفت: جدا از بحث مذاکرات، ما باید تحولات اقتصادی و پیشرفت های آن را از فرایند سیاسی جدا کنیم. راه اصلی برون رفت یک کشور انقلابی از هیجانات سیاسی که قدرت های بزرگی ایجاد می کنند و فرایندهای ناعادلانه ای که آنها پیش روی ما می گذارند به گونه ای است که ما باید مسیر پیشرفت اقتصادی جامعه را از مسیر فرایندهای سیاسی و دیپلماتیک جدا کنیم تا دیگر تحریم برای تسلیم کردن یک ملت جزو استراتژی های دشمن قرار نگیرد.سردار سلامی گفت: باید همانطور که در عرصه نظامی با تولید قدرت، حق انتخاب های نظامی را از دشمن سلب کردیم، در عرصه اقتصادی نیز با اقتصاد مقاومتی به جلو برویم. گزینه نظامی که مسوولان آمریکایی آن را مطرح می کنند یک بلوف نخ نما شده است.

نامبرده ادامه داد: بسیج می تواند استراتژی های اقتصادی دولت را با مردم پیوند بزند و در بهترین سطح، زمینه تولید را در جامعه فراهم کند.جانشین فرمانده کل سپاه تصریح کرد: رئیس سازمان بسیج مستضعفین طی نامه ای پیشنهاد و آمادگی بسیج در اقتصاد مقاومتی دولت را ارائه کرده که امیدواریم پاسخ های روشن و عملی دریافت کنیم.سردار سلامی گفت: ما باید مفروضات آمریکایی ها را که فکر می کنند تحریم های آنها اقتصاد ما را تحت تأثیر قرار داده و با فرسایشی کردن این تحریم ها مردم ما تسلیم می شوند ، دفن کنیم.جانشین فرمانده کل سپاه اظهار داشت: سپاه خود را موظف می داند که به دولت ها در ایران کمک کند و به دولت فعلی این کار را بیشتر انجام می دهد و آن هم به دلیل فشارهای خارجی موجود است. لذا بحث تقابل سپاه و دولت که از سوی بیگانگان مطرح می شود، عقلا، شرعا، عرفا و منطقا محکوم است و رسانه های بیگانه به دنبال این هستند که انشقاق سپاه و دولت را در ذهن مردم ایجاد کنند.وی ادامه داد، باید مواظب باشیم به همین دلیل هم دولت بسیار بیدار و هوشیار است و هم سپاه به عملیات روانی دشمن آگاه است.

وی در ادامه با اشاره به مذاکرات ایران اظهار داشت: ما توازن را در میدان با دشمنان برقرار کردیم. از طرفی راهکارهای نظامی را بر روی دشمنان بسته ایم و مرزهای انقلاب را به هزاران کیلومتر آن طرف تر برده ایم.سردار سلامی افزود: شما به تحولات منطقه توجه کنید. اراده آمریکا را در کجای تحولات عراق می بینید، آیا آنها در سوریه پیروز شدند؟ آیا توانستند جلوی انقلاب بحرین را بگیرند؟ آیا توانستند اراده شان را در مذاکرات به ما تحمیل کنند؟ آیا در افغانستان موفق شدند؟ این عدم موفقیت آنها به دلیل ترویج تفکر انقلاب اسلامی در منطقه است.جانشین فرمانده کل سپاه، گفت: ما کشوری هستیم که از درون مستحکم است و نیازمند تعلیق یا برداشتن تحریم ها برای ادامه حیات نیستیم. کشور ما اصلا شبیه کشور تحریم شده و بحران زده نیست اما اکنون شاهدیم که در انگلیس به فروشگاه های این کشور هجوم می برند که این نگران کننده است.سردار سلامی همچنین در خصوص تمدید مذاکرات اظهار داشت: آمریکایی ها علاقمند هستند در فضای دیپلماسی با ما حرکت کنند زیرا می دانند اگر جمهوری اسلامی را به خشم بیاورند نمی توانند حافظ منافع شان باشند. از طرفی هنوز نمی خواهند باورهای امروزی جمهوری اسلامی را بپذیرند اما در نهایت آنها باید قدرت ایران را قبول کنند.وی در ادامه خاطر نشان کرد: گروه تروریستی داعش محصول تلاقی استراتژی های آمریکا، انگلیس، اسرائیل و عربستان است. تامین مالی و تسلیحاتی این گروه توسط عربستان صورت گرفته و متأسفانه برخی کشورهای دیگر منطقه نیز فضای آموزشی در اختیار آنها گذاشتند و با باز گذاشتن مرزهایشان به آنها کمک کردند و در کل نیز آمریکایی ها آنها را کنترل می کردند. لذا این گروه تا زمانی که در مسیر خواسته های آمریکا باشد مورد حمایت آنهاست. اما زمانی که خلاف اراده آنها حرکت کنند بنای برخورد با آنها را دارد که در همین راستا دیدیم که در منطقه جلولا چندین بار به آنها کمک نظامی کردند.

جانشین فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: هدف ما کمک مستشاری به کشورهای سوریه و عراق است و خود نیروهای آنها در کشورشان می جنگند. اگر در آمرلی حمایتی کردیم از شیعیانی بود که در محاصره بودند و قتل عام می شدند و می رفت تا یک فاجعه انسانی صورت بگیرد. اگر در جرف الصخر از دولت عراق حمایت کردیم به دلیل مسلمانانی بود که در محاصره بودند.وی افزود: تعداد اهل سنتی که توسط داعش شهید شدند از شیعیان بیشتر است لذا برای ما بین مسلمانان فرقی نیست و از آنها حمایت می کنیم.جانشین فرمانده کل سپاه گفت: پدیده های آمریکا ساخته در منطقه جایی ندارند. باید تا مساحت توطئه های آمریکا در منطقه کوچک است آنها را مهار کنیم.سردار سلامی همچنین اعلام کرد: گروه تروریستی داعش تاکنون هیچ تهدیدی برای ایران نداشته و پیشانی آنها فعلا به سمت غرب است.