ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی به ریاست دکتر روحانی تشکیل جلسه داد

رییس جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی بر عملیاتی کردن طرح مسکن حمایتی با اولویت زوج های جوان و همچنین اصلاح و تامین خدمات و زیرساخت های لازم در مسکن مهر تاکید کرد. در جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی تشکیل شد به بررسی سیاست های […]

رییس جمهوری در جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی بر عملیاتی کردن طرح مسکن حمایتی با اولویت زوج های جوان و همچنین اصلاح و تامین خدمات و زیرساخت های لازم در مسکن مهر تاکید کرد. در جلسه ستاد هماهنگی اقتصاد مقاومتی که به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی تشکیل شد به بررسی سیاست های بخش مسکن و راهکارهای ایجاد رونق در این بخش اختصاص یافت.رییس جمهوری با تاکید بر مصوبه اخیر دولت دستور داد با عملیاتی کردن طرح مسکن حمایتی ، نیاز زوج های جوان به مسکن مورد توجه قرار گیرد. همچنین مصوبه مربوط به مسکن روستایی با تامین تسهیلات لازم اجرایی شود.

روحانی با توجه به اهمیت برنامه ریزی در افزایش بهره وری در این بخش، بر ضرورت اقدام هماهنگ در بهسازی بافت فرسوده شهری تاکید کرد و از وزارت راه و شهرسازی خواست مقدمات اجرای طرح های نمونه در تجمیع و تبدیل واحدهای غیراستاندارد با تامین مسکن مناسب برای ساکنان و ایجاد فضای سبز مناسب را با تشویق بخش خصوصی فراهم کند.رییس جمهوری همچنین بر اصلاح طرح مسکن مهر و تامین خدمات زیرساخت برای واحدهایی که آماده تحویل شده و می شوند، تاکید کرد.عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی از وضعیت مسکن شهری و روستایی و پیش بینی نیازهای آینده در افق 15ساله با توجه به رشد جمعیت و پیش بینی رشد اقتصادی کشور گزارشی ارایه کرد.همچنین در این جلسه اقدامات لازم برای بهبود فضای سرمایه گذاری در این بخش و سیاست های حمایتی دولت مورد بررسی و تصمیم گیری قرار گرفت.