سیدشریف حسینی در اعتراض به سخنان نعمت زاده : آقای وزیر به جای دخالت در تردد خودروهای منطقه اروند،وضعیت نابسامان قیمت و ایمنی خودرو سر و سامان دهد.

در پی موضع گیری وزیر صنت ،معدن و تجارت در برنامه تلویزیونی «پایش» در خصوص بخشنامه استاندار خوزستان پیرامون تردد خودروهای پلاک روند در سراسر استان دسید شریف حسینی نماینده اهواز اعلام کرد : وزیر صنعت نباید در حوزه تردد یا عدم تردد خودروهای منطقه آزاد اروند وارد شود چرا که این کار دخالت در […]

در پی موضع گیری وزیر صنت ،معدن و تجارت در برنامه تلویزیونی «پایش» در خصوص بخشنامه استاندار خوزستان پیرامون تردد خودروهای پلاک روند در سراسر استان دسید شریف حسینی نماینده اهواز اعلام کرد : وزیر صنعت نباید در حوزه تردد یا عدم تردد خودروهای منطقه آزاد اروند وارد شود چرا که این کار دخالت در امور دیگران است و بهتر است که آقای نعمت زاد حدود اختیارات خود را بداند و به وظیفه اصلی اش برسد.وی گفت: نعمت زاده اگر وزیر فعالی ست برود مشکلات حوزه صنعت کشور را حل نماید. وظیفه ایشان مجوز دادن یا ندان برای تردد خودروهای منطقه آزاد اروند نیست. اینکه وزیر صنعت در رابطه با موضوعی اظهار نظر می کند که هیچ ربطی به ایشان ندارد در واقع یک بدعت است. آقای وزیر در حوزه تولید ، صنعت و مواردی از این قبیل که در حوزه اختیاراتش است باید فعالیت کند. نعمت زاده بهتر است موتور محرکه اقتصاد کشور که خوابیده است را به کار بیندازد. البته اگر ایشان وقت و توانایی داشته باشد.

00000001

نماینده مردم اهواز این را هم گفت که آزادسازی تردد خودروهای منطقه آزاد اروند حداقل چیزی است که به شهروندان خوزستانی در شرایطی که اعتبارات کاهش یافته می توانیم بدهیم. در تردد خودروهای اروند بحث این است که از این ظرفیت در جهت ارتقای شرایط زندگی و رفاهی موجود در استان استفاده شود و اگر دکتر مقتدایی استاندار خوزستان و سایر مسئولین و نمایندگان در این حوزه وارد شده اند به خاطر این است که در این چند ساله ، نوع نگاه به منطقه آزاد اروند یک نگاه خاص و بسته بود.سید شریف حسینی گفت که چگونه برخی استان ها از تمام ظرفیت های منطقه آزادشان نهایت استفاده را می برند و کل استان شان از این منطقه بهره مند می شود اما وقتی نام خوزستان مطرح به میان می آید اوضاع به گونه ای دیگر رقم می خورد. باید این نگاه بسته به خوزستان اصلاح شود.نماینده اهواز این را هم گفت که تمام قد از استاندار خوزستان در زمینه تردد خودروهای منطقه آزاد اروند در سراسر استان حمایت می کنم. وی گفت که متاسفانه برخی ها که منافع شان به خطر افتاده و نمی توانند منافع مردم خوزستان را ببینند دست به تحرکاتی در این زمینه می زنند اما این افراد باید بدانند که نمایندگان استان ساکت نخواهند نشست.

وی گفت که هفته گذشته در رابطه با وضعیت خودرو و خودروسازان سوالاتی را از آقای وزیر مطرح کردم و در روزهای آینده در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد و وزیر باید پاسخگوی این سوالات باشد. متاسفانه تنها چیزی که برخی مسئولین یاد گرفته اند افزایش قیمت خودرو است ! اگر آقای وزیر توانایی دارد به جای دخالت در تردد خودروهای منطقه آزاد اروند ، وضعیت نابسامان قیمت و ایمنی خودرو سر و سامان دهد.سید شریف حسینی گفت که در شرایطی که زمین و زیرساخت احداث کارخانه خودروسازی در خوزستان مهیا بود اما برخی از آقایانی که در وزارتخانه هستند سهم خوزستان را در این زمینه پایمال کردند و به استانی اختصاص دادند که زادگاه شان بود!نماینده اهواز به این نکته هم اشاره کرد که جنجال سازی تردد خودروها زیر سر خودروسازان نیست بلکه پای افرادی که نمایندگی خودروهای ایرانی را در این منطقه در دست دارند در میان است و این افراد چون می بینند منافع شان در خطر افتاده دست به هیاهو زده اند و این شائبه را برای دولتمردان ایجاد کرده اند که آزادسازی تردد خودروهای منطقه آزاد اروند ، به تولید ملی خدشه وارد می کند در حالی که اینگونه نیست.نماینده اهواز در پایان گفت که باید به خوزستان نگاه ویژه داشته باشیم و بسته عمل نکنیم . خوزستان سالیان سال است که از ریل توسعه به خاطر جنگ تحمیلی و سوء مدیریت ها عقب افتاده است. در حال حاضر حرکت هایی صورت گرفته که با توجه به امکانات موجود ، برای مردم رضایتمندی هایی ایجاد شود. این رضایتمندی نباید خدشه دار شود.