پیروزی ۲ بر صفر برزیل در مصاف با صربستان و هنرنمایی ریچارلیسون

دیدار برزیل و صربستان با پیروزی ۲ بر صفر سلسائو پایان یافت. در دیدار آخر دور اول مرحله گروهی جام جهانی قطر، دو تیم ملی فوتبال برزیل و صربستان از گروه G برابر هم به میدان رفتند که گزارش زنده این دیدار را در زیر می‌خوانید: برزیل ۲ – صربستان صفر داور: علیرضا فغانی (ایران) […]

دیدار برزیل و صربستان با پیروزی ۲ بر صفر سلسائو پایان یافت. در دیدار آخر دور اول مرحله گروهی جام جهانی قطر، دو تیم ملی فوتبال برزیل و صربستان از گروه G برابر هم به میدان رفتند که گزارش زنده این دیدار را در زیر می‌خوانید:

برزیل ۲ – صربستان صفر
داور: علیرضا فغانی (ایران)
ورزشگاه: لوسیل قطر
گل: ریچارلیسون (۲ گل) برای برزیل
کارت زرد: پاولوویچ، گادلیه و ساشا لوکیچ از صربستان
کارت قرمز : –

ترکیب برزیل: آلیسون بکر (دروازه‌بان)، مارکینیوش، تیاگو سیلوا، دنیلو،‌ آلکس ساندرو، کاسمیرو، لوکاس پاکتا (۷۶- فرد)، رافینیا(۸۷- مارتینلی)، نیمار (۷۹- آنتونی)، وینیسیوس جونیور (۷۶- رودریگو) و ریچارلیسون(۷۹- گابریل ژسوس).

ترکیب صربستان: میلینکوویچ ساویچ (دروازه‌بان)، میلوش ولیکوویچ، نیکولا میلنکوویچ، استراهینیا پاولوویچ، آندریا زیوکوویچ (۵۷- رادونیچ)، ساسا لوکیچ (۶۶- لازویچ)، نمانیا گادلیه (۵۷- ایلیچ)، سرژ میلینکوویچ ساویچ، فیلیپ ملادنوویچ (۶۶- ولاهوویچ)، دوشان تادیچ و آلکسادر میتروویچ.

نیمه نخست

ساعت ۲۲:۳۰ بازی با سوت داور ایرانی آغاز شد.صربستان در ۱۵ دقیقه ابتدایی بیشتر از حریف خود صاحب توپ و میدان بود اما برزیلی‌ها به قرمزپوشان اجازه نفوذ نمی‌دادند و نیم‌نگاهی به ضدحملات داشتند.بعد از این برزیل بازی را در دست گرفت و سعی داشت روی خلاقیت نیمار و بازی‌سازی پاکتا به گل برسد اما مدافعان و دروازه‌بان صربستان، حملات سلسائو را خنثی کردند. اشتباه مدافع صربستان نزدیک بود که کار دست این تیم دهد اما وینیسیوس تعلل کرد و با دخالت مدافع صربستان، توپ به بیرون رفت.بعد از این اتفاق خاصی در بازی رخ نداد و بازی با تساوی بدون گل در نیمه نخست خاتمه یافت.

نیمه دوم

در همان ابتدای نیمه دوم، نزدیک بود رافینیا روی اشتباه دروازه‌بان صربستان دروازه این تیم را باز کند که میلینکوویچ ساویچ با واکنش مناسب اشتباهش را جبران کرد.در دقیقه ۵۵ پاسکاری زیبای برزیلی‌ها توپ را به وینیسیوس رساند و او با پاس در عرض، نیمار را در درون محوطه جریمه صاحب توپ کرد اما ضربه سر ضرب این بازیکن از کنار دروازه به بیرون رفت. ۵ دقیقه بعد الکس ساندرو روی یک شوت محکم دروازه صرب‌ها را تهدید کرد که توپ او با برخورد به تیر دروازه برگشت داده شد.

در دقیقه ۶۳، نیمار با یک حرکت انفجاری خط دفاع صربستان را به هم ریخت و وینیسیوس با ضربه‌ای ناگهانی، شوتش را راهی دروازه کرد که میلینکوویچ ساویچ توپ را برگشت داد اما در ریباند ربیچارلیسون دروازه خالی را تبدیل به گل کرد.تنها ۱۰ دقیقه بعد، وینیسیوس با نفوذ و ارسال پاس با بیرون پا برای ریچارلیسون، گلزن برزیل را در محوطه جریمه صاحب توپ کرد و وی با کنترل زیبا و برگردان زیباتر برای بار دوم دروازه صربستان را باز کرد.

در دقیقه ۸۲، بازیکنان برزیل توپ را در پشت محوطه جریمه به کاسمیرو رساندند و ضربه فنی و زیبای این بازیکن به تیر دروازه برخورد کرد و برگشت داده شد. یک دقیقه بعد شوت محکم رودریگو را ساویچ برگشت داد. برزیلی‌ها دروازه صرب‌ها را به توپ بستند و فرد هم با شوت محکمی دروازه این تیم را تهدید کرد و توپ به کرنر رفت.در دقیقه ۸۶ باز هم رودریگو با ضربه‌ای فنی و زیبا دروازه صربستان را تهدید کرد که توپ او با اختلافی اندک از بالای دروازه به بیرون رفت.در ادامه حملات برزیل راهی به دروازه نیافت تا سلسائو در دیداری تماشایی با ۲ گل حریف اروپایی‌اش را شکست دهد و به صدر جدول گروه هفتم جهام جهانی برسد. در این گروه سوییس با ۳ امتیاز و تفاضل گل کمتر نسبت به برزیل در رده دوم است و کامرون در رده سوم قرار دارد.