بورل: سامانه بازدارندگی هسته‌ای ما در حالت آماده‌باش است/ به اوکراین سلاح می‌دهیم

مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد: سامانه بازدارندگی هسته‌ای ما در حالت آماده‌باش است و ما شاهد جنگ در مرزهای اروپا هستیم.جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا گفت: سامانه بازدارندگی هسته‌ای ما در حالت آماده باش است.وی اشاره کرد: ما برای حمایت از ارتش اوکراین در این جنگ باید سلاح ارائه کنیم. ما […]

مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد: سامانه بازدارندگی هسته‌ای ما در حالت آماده‌باش است و ما شاهد جنگ در مرزهای اروپا هستیم.جوزپ بورل، مسؤول سیاست خارجه اتحادیه اروپا گفت: سامانه بازدارندگی هسته‌ای ما در حالت آماده باش است.وی اشاره کرد: ما برای حمایت از ارتش اوکراین در این جنگ باید سلاح ارائه کنیم. ما در شرایط بی سابقه زندگی می‌کنیم.او توضیح داد، سخت گرفتن بر ولادیمیر پوتین بسیار مهم است که دستور به آماده باش تسلیحات بازدارندگی هسته‌ای داده است.

بورل توضیح داد: به کی‌یف سلاح می‌دهیم. برای اولین بار اتحادیه اروپا کمک نظامی به کشوری که عضو آن نیست، ارائه می‌کند .وی اشاره کرد: بیش از نیمی از ذخایر بانک مرکزی روسیه بلوکه خواهد شد. من خواستار نشست فوق‌العاده وزیران اتحادیه اروپا طی امروز شدم تا به بررسی ارائه کمک‌های بیشتر به اوکراین بپردازند.وی خاطرنشان کرد: تبلیغاتی از سوی کرملین با انتشار اطلاعات گمراه کننده در خصوص اوکراین و اتحادیه اروپا وجود دارد و ما در برابر آن مقاومت می‌کنیم.بورل. تاکید کرد: پیشنهاد می‌کنم منابع مالی اروپا برای تامین مالی تسلیحات، سوخت و کمک‌های پزشکی افزایش یابد.بورل تاکید کرد: هماهنگی با دولت اوکراین و کشورهای همجوار ادامه دارد تا به این جنگ خاتمه بدهیم. ما مانع منبع جنگ گمراه کننده روسیه از طریق رسانه‌های روسیه خواهیم شد.