زلنسکی: اوکراین روابط دیپلماتیک خود را با روسیه قطع کرد

رئیس‌جمهوری اوکراین از قطع روابط دیپلماتیک اوکراین با روسیه خبر داد. به نقل از رویترز، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در خطابیه‌ای اعلام کرد که کیف روابط دیپلماتیک خود را با روسیه قطع کرد.وی. افزود: این تصمیم در بحبوحه عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین اتخاذ شد. مقامات اوکراینی دائما مطبوعات را از روند تحولات مطلع خواهند […]

رئیس‌جمهوری اوکراین از قطع روابط دیپلماتیک اوکراین با روسیه خبر داد. به نقل از رویترز، ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین در خطابیه‌ای اعلام کرد که کیف روابط دیپلماتیک خود را با روسیه قطع کرد.وی. افزود: این تصمیم در بحبوحه عملیات نظامی روسیه علیه اوکراین اتخاذ شد. مقامات اوکراینی دائما مطبوعات را از روند تحولات مطلع خواهند ساخت.

زلنسکی در جریان این سخنرانی به زبان روسی به مردم روسیه گفت: می‌دانم که این اطلاعات قطعا در کانال‌های تلویزیونی شما پخش نمی‌شوند. بسیاری از اطلاعات در شبکه‌های اجتماعی شما مسدود هستند. اما مسدود کردن اقدامی شیطانی است. مسدود کردن تاریخ، اقدامی غیرممکن است.رئیس‌جمهوری اوکراین بار دیگر اظهار کرد: کشور از شمال و جنوب هدف حملات قرار دارد و ما نیاز به حمایت جهانی داریم.او افزود: ارتش ما قوی است و ما خساراتی به ارتش روسیه وارد کردیم.زلنسکی همچنین گفت، کسانی که مهارت نظامی دارند و می‌توانند سلاح حمل کنند باید به دفاع از کشور بپردازند.