سرگردانی حجاج بین فرودگاه مهرآباد و امام(ره)/ ناهماهنگی سازمان حج و زیارت با هواپیمایی کشوری

رییس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: در صورت فراهم شدن امکانات و تمهیدات لازم در فرودگاه امام (ره)، پروازهای حج به این فرودگاه منتقل می‌شود.شرکت فرودگاه‌های کشور اعلام کرده است که امسال بار اصلی پروازهای حج باید به عهده‌ی فرودگاه امام (ره) قرار گیرد. سازمان هواپیمایی حدود یک سال است که تمایل و آمادگی‌اش […]

رییس سازمان حج و زیارت تأکید کرد: در صورت فراهم شدن امکانات و تمهیدات لازم در فرودگاه امام (ره)، پروازهای حج به این فرودگاه منتقل می‌شود.شرکت فرودگاه‌های کشور اعلام کرده است که امسال بار اصلی پروازهای حج باید به عهده‌ی فرودگاه امام (ره) قرار گیرد. سازمان هواپیمایی حدود یک سال است که تمایل و آمادگی‌اش را برای انتقال پروازهای حج از فرودگاه مهرآباد تهران به فرودگاه امام (ره) خیلی جدی اعلام کرده است؛ اما سازمان حج و زیارت برای اجرای این تصمیم، پیش شرط‌ هایی را گذاشته است.

421950_htZ7AUtZ

مسئولان این سازمان که تا مدت‌ها تمایلی برای انتقال پروازهای حج و عمره به فرودگاه امام (ره) نشان نمی‌دادند،سرانجام بعد از بازدیدهایی که اخیرا از تأسیسات جدید این فرودگاه داشتند،نسبت به تصمیم قبلی خود انعطاف نشان دادند و درباره‌ی انتقال پروازهای حج به این فرودگاه، حرف‌هایی زدند.حسن سرخوش مدیرکل برنامه‌ریزی پذیرش و اعزام سازمان حج و زیارت از کارگروهی متشکل از کارشناسان سازمان حج و زیارت و شرکت فرودگاه‌های کشور خبر داده بود که با بازدیدهای مستمر از فرودگاه حضرت امام (ره)، روند آماده‌سازی این فرودگاه برای انجام پروازهای حج امسال و رفع نیازهای زائران را پیگیری می‌کنند.

اما حالا که حدود دو هفته تا آغاز عملیات حج تمتع باقی مانده، سعید اوحدی رییس سازمان حج و زیارت سخنان دیگری را در این‌باره مطرح کرده است. او گفته است: بر اساس دغدغه نماینده محترم ولی فقیه در امور حج و زیارت مبنی بر حفظ شأن و حقوق زائران، اگر تمهیدات و امکانات لازم برای انجام پرواز حجاج در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) فراهم شود، پروازهای حج به این فرودگاه منتقل خواهد شد.او ادامه داد: اگر این امکانات و تمهیدات فراهم نشود، پروازهای حج از فرودگاه مهرآباد انجام می‌شود.

این درحالی است که سعید چلندری مدیرکل فرودگاه امام خمینی (ره) چندی پیش به ایسنا گفته بود: جلسات متعددی با مسؤلان سازمان حج و زیارت برگزار شد و مسؤلان این سازمان از امکانات فرودگاه امام بازدید کردند و مقدمات انتقال پروازها تا حد زیادی فراهم شده است.به اعتقاد چلندری، امکانات زیرساختی فرودگاه امام (ره) اجازه انتقال پروازهای حج به این فرودگاه را می‌دهد.او همچنین گفته بود: برای انتقال پروازهای حج باید هماهنگی‌های لازم با سازمان حج و زیارت صورت می‌گرفت که خوشبختانه در جلسات اخیری که با مسؤولان این سازمان داشتیم، مقدمات این انتقال انجام شد