تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۲۶۴ نفر رسید

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۲۴ هزار و ۶۹۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۳۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۲۶۴ نفر رسید.سیما سادات لاری روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی […]

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۳۲۴ هزار و ۶۹۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۳۲ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به ۱۸ هزار و ۲۶۴ نفر رسید.سیما سادات لاری روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا و موارد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در کشور بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، دو هزار و ۱۲۵ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که یک هزار و ۴۹ نفر از آنها بستری شدند. با این حساب، ‌ مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۳۲۴ هزار و ۶۹۲ نفر رسید.

وی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۲ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۸ هزار و ۲۶۴ نفر رسید.لاری گفت: خوشبختانه تاکنون ۲۸۲ هزار و ۱۲۲ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند. همچنین ۴۱۴۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.وی اظهار کرد: تاکنون دو میلیون و ۶۶۱ هزار و ۹۶۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

معاون وزیر بهداشت افزود: استان‌های مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالی، اردبیل، اصفهان، البرز، خراسان رضوی، کرمان، سمنان، آذربایجان شرقی، مرکزی، یزد و گیلان در وضعیت قرمز قرار دارند. همچنین استان‌های فارس، ایلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوین، آذربایجان غربی، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد هم در وضعیت هشدار قرار دارند.سخنگوی وزارت بهداشت درباره وضعیت کرونا در استان ایلام گفت: استان ایلام از ابتدای شروع بیماری تا خرداد ماه شاهد سه خیز نسبتا متوسط بود. از ابتدای خرداد ماه شاهد یک شیب شدید بیماری شامل موارد ابتلا و بستری در این استان بودیم. در نیمه اول تیر ماه، تعداد ابتلا و بستری روزانه به بیشترین میزان خود از زمان شروع بیماری رسید.

وی افزود: از یک ماه گذشته با همکاری مردم استان ایلام در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تلاش کادر بهداشت و درمان این استان، شاهد شیب نزولی در موارد ابتلا و بستری و فوتی روزانه هستیم. در حال حاضر سه شهرستان از این استان در وضعیت قرمز و سه شهرستان در وضعیت هشدار قرار دارند. موارد ابتلا و بستری در شهرستان‌هایی مانند ایلام، مهران، دهلران، آبدانان و دره شهر شدت بیشتری دارد.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: تعداد ۱۲ هزار و ۲۴۱ مورد نظارت بر پروتکل‌های بهداشتی توسط همکاران ما در این استان انجام شده که ۴۵۲ واحد صنفی به دلیل عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعطیل و ۲۶۴ واحد به مراجع قضایی استان معرفی شدند.وی بیان کرد: میانگین استفاده از ماسک در استان ایلام ۷۸.۱ درصد و میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در صنوف و اماکن ۷۷.۸۹ درصد گزارش شده است. بیشترین میزان استفاده از ماسک در شهرستان چرداول تا ۸۹ درصد و کمترین میزان استفاده از ماسک در شهرستان ملکشاهی با ۵۸ درصد گزارش شده است. کمترین میزان رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرستان ایوان به میزان ۵۷.۷ درصد بوده است.

لاری گفت: از مردم استان ایلام می‌خواهیم که با استفاده از ماسک و رعایت بیشتر پروتکل‌های بهداشتی ضمن تداوم روند نزولی در موارد ابتلا و بستری و فوت، شاهد خروج این استان از وضعیت هشدار کرونا باشیم.معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: یکی از آداب عید غدیر خم، دیدار آشنایان است، اما با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹، لزوم توجه به پروتکل‌های بهداشتی و توجه به حفظ سلامتی و جان که در دین از واجبات است، از مردم می‌خواهیم از طریق شبکه مجازی با دوستان خود دیدار داشته باشند و این روز بزرگ را به یکدیگر شادباش بگویند.

وی ادامه داد: یک ماه است که از شروع پویش «من ماسک می‌زنم» گذشته و با همکاری مردم شاهد کاهش آمار ابتلا و بستری و فوت در سراسر کشور هستیم. مطمئن باشید با ادامه این روند به کمک هم شاهد روند کاهش آمار خواهیم بود.لاری گفت: توصیه ما این است که از سفر به استان‌های مازندران، خراسان رضوی، گیلان و گلستان پرهیز کنید. به لطفا خدا و با تلاش مردم در رعایت اصول سه گانه شستن مداوم دست‌ها، رعایت فاصله فیزیکی و استفاده از ماسک به زودی ویروس کرونا را شکست خواهیم داد.