جان باختگان کرونا در کشور به ۶۹۳۷ نفر رسید

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۱۸ هزار و ۳۹۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۹۳۷ نفر رسید.کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین […]

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تاکنون ۱۱۸ هزار و ۳۹۲ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۳۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۶ هزار و ۹۳۷ نفر رسید.کیانوش جهانپور روز شنبه درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشی از آن بیان کرد: از دیروز تا امروز ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی یکهزار و ۷۵۷ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد. از بین مبتلایان جدید، ۳۲۵ مورد بستری و ۱۴۳۲ مورد سرپایی و از افراد در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.

وی ادامه داد: با این حساب، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۱۱۸ هزار و ۳۹۲ نفر رسید.جهانپور گفت: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۳۵ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶ هزار و ۹۳۷ نفر رسید.سخنگوی ستاد مقابله با کرونا وزارت بهداشت بیان کرد: امروز بعد از ۷۰ روز، تعداد موارد فوتی روزانه به کمتر از ۴۰ مورد رسید. خوشبختانه تاکنون ۹۳ هزار و ۱۴۷ نفر از بیماران، بهبود یافته و ترخیص شده‌اند. همچنین ۲۷۱۶ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.وی اظهار کرد: تاکنون ۶۷۲ هزار و ۶۷۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

جهانپور افزود: وضعیت استان خوزستان همچنان قرمز است و بیشترین میزان بستری و غربالگری را نیز دارد.رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت گفت: کلیدی‌ترین نکته در مهار کرونا، رهگیری تماس‌های نزدیک محسوب می‌شود که در اکثر استان‌های کشور فعال شده است. در ۷۰ روز گذشته، کمترین آمار فوت ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ را امروز داشتیم.وی بیان کرد: همچنان ایران بین پنج کشور با بالاترین میزان بهبود یافتگان کرونا قرار دارد.

جهانپور افزود: به هیچ وجه در وضعیت عادی نیستیم. هیچ کجای جهان و ایران وضعیت عادی در مواجهه با این ویروس ندارد و شاید به زودی هم نتوانیم وضعیت عادی اعلام کنیم. در اکثر شهرهای استان خوزستان وضعیت در شرایط فوق العاده است.وی اظهار کرد: رعایت بهداشت فردی و عمومی همچنان باید انجام شود تا بتوانیم آرام آرام به مسیر مهار این بیماری نزدیک شویم.جهانپور گفت: مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در مورد نحوه برگزاری راهپیمایی روز قدس و تجمعات امروز انجام شده و به جز مناطق سفید که به صورت تجمع در محل نماز جمعه خواهد بود، در تهران نیز راهپیمایی روز قدس را به صورت راهپیمایی خودرویی خواهیم داشت. نماز عید فطر هم به صورت تجمعات هر ساله در مصلی‌ها برگزار نمی‌شود و در مساجد به صورت جداگانه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد.