مقتدایی:اجازه دهید همه حرف خود را بزنند و این جامعه است که نسبت به حرفهای مدیران قضاوت می کند

عبدالحسین مقتدایی  در جلسه  شورای اداری استان خوزستان که در سالن شهید هاشمی برگزار شد ، شورای اداری را تریبونی برای  ارائه ی نقطه نظرات مدیران دانست و تاکید کرد: مشکلاتی که از طریق تریبون شورای اداری بیان می شود باید مورد کارشناسی قرار بگیرند  و در کارگروه ها بررسی شوند . ما می گوییم […]

عبدالحسین مقتدایی  در جلسه  شورای اداری استان خوزستان که در سالن شهید هاشمی برگزار شد ، شورای اداری را تریبونی برای  ارائه ی نقطه نظرات مدیران دانست و تاکید کرد: مشکلاتی که از طریق تریبون شورای اداری بیان می شود باید مورد کارشناسی قرار بگیرند  و در کارگروه ها بررسی شوند . ما می گوییم خوزستان استان محرومی است ولی اگر به استانهای دیگر سفر کنیم خواهیم دید که ما در استان خوزستان از منابع  زیادی برخوردار هستیم.مقتدایی تصریح کرد:بامدیریت صحیح باید از سرمایه هایی که در استان خوزستان وجود دارد استفاده کرد . اشکال مدیران ما این است که وقتی در جایگاه مدیریت قرار می گیرند فکر می کنند قبل از آنها کسی کاری انجام نداده است و با دید اینکه خودشان عقل کل هستند از دیگران مشورت نمی گیرند!

استاندار خوزستان با اظهار اینکه علاوه بر تخلفات مالی باید به ضعف در تصمیم گیری مدیران نیز حساس بود ، خاطر نشان کرد :اگر مدیری 100 هزار تومان  به چند راننده  پاداش بدهد او را مورد بازخواست قرار می دهند ولی اگر به ساختار و نظام برنامه ریزی  در دوره ی خودش توجه نکند و  در پروژه ای 600 میلیارد تومانی مرتکب اشتباه شود و اعتبارات عمرانی را در جایی هزینه کند که مورد نیاز نیست،از او هیچ توضیحی نمی خواهیم .ما که مدعی نظام اسلامی هستیم باید بررسی کنیم ببینیم کسانی که  در مناصب تصمیم گیری هستند چگونه عمل می کنند . آیا افرادی که به خاطر عدم اجرا و تحقق دستورات و بخش نامه ها موجب ضرر و زیان به  مردم و دولت شده اند را نباید محاکمه کنیم  ؟! باید نظم ، انظباط و برنامه داشته باشیم و راه گلوگاه هایی که در آنها تخلف صورت می گیرد را ببندیم .

وی افزود : من به عنوان استاندار خوزستان اظهارمی دارم که اگر حتی اعتبارات استانی یک در صد هم زیاد نشود ،در استان خوزستان تحول ایجاد می کنیم . نکته مهمی که در کارهایمان باید مدنظر قرار دهیم الویت بندی است . چون منابع ما محدود است باید پروژه ها را برمبنای اهمیت آنها الویت بندی کنیم و انجام  کارهای مهم و مورد نیاز مردم را در درجه ی اول قرار دهیم.استاندار خوزستان با اشاره به پروژه  ی 550  هزار هکتاری  احیای زمین های کشاورزی مورد تصویب  هیئت دولت  خاطر نشان کرد : اگر این پروژه به مرحله ی عملیاتی برسد هم اشتغال ایجاد می شود و هم تولید افزایش پیدا می کند و با این شرایط استان به سمت امیدواری سوق داده می شود . همه باید در کارهای مربوط به استان احساس مشارکت داشته باشند . اجازه دهید همه حرف خود را بزنند و این جامعه است که نسبت  به حرفهای مدیران قضاوت می کند .استاندار خوزستان با انتقاد شدید از عدم پاسخگویی به مردم اظهار داشت : وظیفه ی ما پاسخگویی و جلب رضایت مردم است . اگر مردم از یک دستگاهی سوال دارند باید به سوال آنها پاسخ منطقی داده شود . اگر در بحث امنیت سوال دارند باید یقه ی استانداری را بگیرند اگر در زمینه های فرهنگی ، اجتماعی ، اشتغال و … سوال دارند باید مسئولین مربوطه صریحا پاسخ مردم را بدهند و چیزی را معلق نگذارند . چرا ما باید با  11 هزار نامه پاسخ داده نشده  در سامانه ی الکترونیکی مردم و دولت مواجه باشیم ؟!

دستگاه های اجرایی از بکارگیری بازنشستگان خودداری کنند

علی ترکاشوند ، مدیر کل تامین اجتماعی خوزستان  نیز گفت :  در حال حاضر جمعیت بیمه شده اصلی در استان خوزستان  762 هزار و 532 نفر و افراد تبعی آن ها یک میلیون و 516 هزار و 49 نفر هستند. همچنین 140 هزار و 443 خانوار در استان خوزستان مستمری بگیر هستند که 233 هزار و 198 نفر نیز تحت تکفل خود دارند.مدیرکل تامین احتماعی خوزستان افزود: در مجموع افراد مستمری بگیر و بیمه شده اصلی و افراد تحت پوشش و تکفل آن ها، 2 میلیون و 652 هزار و 222 نفر از جمعیت حدودا 4.5 میلیون نفری استان را تحتپوشش بیمه تامین اجتماعی داریم، به عبارتی نزدیک به 57 درصد جمعیت استان است.
وی گفت: سال 92 در مقایسه با سال 91 میزان پرداخت مستمری 29 درصد به لحاظ ریالی افزایش داشت خوزستان از  رتبه ی سوم در محرومیت ، رتبه ی دوم در بیکاری و رتبه ی دوم در حاشیه نشینی و این میزان در سال 93 نسبت به سال 92 به 65 درصد ارتقا پیدا کرد که رقم بسیار بالایی است و نگران آینده صندوق هستم.علی ترکاشوند در عین حال  اظهار داشت : زود خارج شدن افراد از صف بیمه پرداز و بیمه شده و منتقل شدن به صف مستمری بگیران سازگار با توانمندی های مالی نیست و همین افراد پس از بازنشستگی فرصت های شغلی را اشغال می کنند و جوانان تحصیلکرده جویای کار دچار مشکل می شوند.

هزینه کردن در حوزه سلامت سرمایه گذاری است

دکتر حیات ممبینی ، مشاور بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی  نیز با حضور در جلسه ی شورای اداری استان خوزستان یک کشور را نیازمند فقیه توانا ، پزشک حاذق و قاضی عادل دانست و گفت:هزینه هایی که در بهداشت و درمان صرف می شود  یک سرمایه گذاری است و تا زمانی که سلامت روحی و روانی در جامعه ای حاکم نباشد آن جامعه به سوی پیشرفت سوق داده نمی شود.وی همچنین اقدام دولت روحانی در خصوص ارتقا الویت بهداشت و درمان از رتبه ی یازدهم به رتبه ی دوم  را بسیار مثبت ارزیابی کرد و گفت : باید مسئله ی سلامت مردم مورد توجه  جدی دولت قرار بگیرد.دکتر حیات ممبینی همچنین با انتقاد از عدم نظارت بر عملکرد بیمه های تکمیلی از مسئولین این بیمه ها خواست بدهی های خود را هر چه سریعتر به بیمارستانها پرداخت کنند .
مهندس فرج الله خبیر نیز در این جلسه با تاکید بر هر چه باشکوه  تر برگزار شدن راهپیمایی روز قدس این روز را یادگار امام راحل ( ره ) دانست و تاکید کرد تمامی ارگانها و سازمانها باید با برنامه ای منظم در مراسم این روز مشارکت کنند . وی  همچنین  با توجه به فرارسیدن هفته ی دفاع مقدس از دستگاه های اجرایی خواست از مدیران دفاع مقدس  خود تجلیل و قدردانی کنند.