17هزار داوطلب کنکور سراسری سال 93 در خوزستان با هم رقابت می کنند

جلسه هماهنگی آزمون سراسری 93 در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما،دکتر مسعود خداپناه دستیار نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در آزمون سراسری، در این نشست که روز گذشته برگزار شد، اظهارکرد: در آزمون سراسری امسال 17 هزار و 424 داوطلب زن و مرد در حوزه دانشگاه شهید چمران […]

جلسه هماهنگی آزمون سراسری 93 در دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار شد.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما،دکتر مسعود خداپناه دستیار نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در آزمون سراسری، در این نشست که روز گذشته برگزار شد، اظهارکرد: در آزمون سراسری امسال 17 هزار و 424 داوطلب زن و مرد در حوزه دانشگاه شهید چمران شرکت می کنند.

konkur93_13

به گفته وی، از این تعداد، 10 هزار و 85 داوطلب مرد و 7 هزار و 339 داوطلب زن هستند که روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه (5 تا 7 تیرماه) در این آزمون به رقابت می پردازند.مدیر مرکز آموزش های آزاد و مجازی دانشگاه شهید چمران ادامه داد: صبح روز پنجشنبه با حضور 5 هزار و 197 داوطلب آزمون گروه علوم ریاضی و فنی در دانشکده های کشاورزی، علوم، الهیات، اقتصاد، علوم ریاضی، علوم تربیتی، ادبیات و مهندسی و عصر همان روز آزمون گروه هنر در دانشکده اقتصاد با شرکت 708 داوطلب برگزار خواهد شد.

خداپناه تعداد داوطلبان رشته علوم تجربی که آزمون آن ها صبح جمعه در دانشگاه شهید چمران برگزار می شود را 4 هزار و 498 نفر و محل آزمون آن ها را دانشکده های اقتصاد، الهیات، علوم تربیتی، مهندسی، ادبیات، علوم ریاضی و علوم ذکر کرد.

وی ادامه داد: 2 هزار و 333 داوطلب گروه زبان های خارجی عصر جمعه در دانشکده های اقتصاد، الهیات، علوم تربیتی و ادبیات، در آزمون سراسری شرکت می کنند.

دستیار نماینده تام الاختیار سازمان سنجش در آزمون سراسری تعداد داوطلبان رشته علوم انسانی شرکت کننده در آزمون سراسری را 4 هزار و 688 نفر در حوزه دانشگاه شهید چمران اعلام کرد و گفت: آزمون این داوطلبان صبح روز شنبه در دانشکده های علوم، مهندسی، اقتصاد، الهیات، علوم تربیتی، علوم ریاضی و ادبیات برگزار می شود.

خداپناه تعداد کل داوطلبان آزمون سراسری در کشور را یک میلیون و32 هزار نفر بیان کرد و افزود: از این تعداد 59 درصد را خانم ها و 41 درصد را آقایان تشکیل می دهند و رشته علوم تجربی با 522 هزار داوطلب بیشترین شرکت کننده را دارد.

وی در ادامه مواردی همچون تاکید بر تطبیق عکس داوطلبان، حضور به موقع رابطان و مراقبان، مسائل حفاظت و سلامت آزمون، تاکید فرم های خاص در مواقع موردنیاز و ضروری، اطلاع رسانی محل دانشکده ها و باجه رفع نقص و … را به سرپرستان حوزه های آزمون در دانشکده ها متذکر شد و توضیحاتی ارائه داد.

خداپناه یاد آور شد: صدور کارت آزمون سراسری از روز یکشنبه یکم تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شده و باجه رفع نقص در محل امور دانشجویی دانشگاه شهید چمران تا روز برگزاری آزمون فعال است.

وی از همه عوامل اجرایی و حفاظت آزمون درخواست کرد تمام تلاش خود را برای برگزاری آزمون سراسری در کمال سلامت و آرامش داوطلبان به کار بندند.