گزارش گشایش کتابخانه عمومی روستای بندقیر با حضور آیةالله جزایری

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز در مراسم جشنی که به مناسبت نیمه شعبان و میلاد مسعود حضرت مهدی (عج) که عصر جمعه در مسجد امام جعفر صادق (ع) روستای بندقیر برگزار شد،گفت: شیعه صاحب دارد. امام زمان صاحب و ولی ما است. در عصر غیبت، امام زمان ما را تنها در […]

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز در مراسم جشنی که به مناسبت نیمه شعبان و میلاد مسعود حضرت مهدی (عج) که عصر جمعه در مسجد امام جعفر صادق (ع) روستای بندقیر برگزار شد،گفت: شیعه صاحب دارد. امام زمان صاحب و ولی ما است. در عصر غیبت، امام زمان ما را تنها در وادی حیرت رها نکرده است. در حدیثی حضرت امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف فرمودند: و اما الحوداث الواقعه، فارجعوا الی رواة حدیثنا، فانهم حجت الله علیکم و انا حجت الله علیهم» – و اما در حوداث اتفاقیه، پس رجوع کنید به راویان حدیث ما (فقها و مجتهدین)، که آنان از ناحیه‌ی من حجت‌اند بر شما و من حجت خدا هستم بر آنان. این حدیث ولایت عامه را اثبات می کند.

10

آیةالله جزایری:كتابخانه هاي عمومي دانشگاه عمومي براي همه مردم است

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان: آیت الله موسوی جزایری به قضیه تاریخی  فتوای اشتباه شیخ مفید و عنایت غیبی امام عصر(عج) اشاره کرد و افزود: شخصی روستایی خدمت شیخ مفید رسید و سؤال کرد: «زنی حامله فوت کرده و حملش زنده است؛ آیا باید شکم این زن را پاره کرده و طفل را بیرون بیاوریم و یا این که با آن حمل، او را دفن کنیم»؟ شیخ پاسخ داد: «با همان حمل، او را دفن کنید.»!
آن مرد برگشت. در میان راه دید سواری از پشت سر می‏تازد و می‏آید، چون نزدیک رسید، گفت: «ای مرد، شیخ فرموده است که شکم آن زن را پاره کرده و طفل را بیرون آورده و زن را دفن کنید». آن مرد چنین کرد.

پس از چندی ماجرا را برای شیخ نقل کردند. شیخ فرمود: «من کسی را نفرستادم و معلوم است که آن شخص صاحب الامر (عج) بوده است. حالا که در احکام شرعیه خطا می‏کنم، همان بهتر که دیگر فتوا ندهم». لذا به خانه رفت و در خانه را بست و بیرون نیامد و پاسخ مراجعین را نمی‏داد.تا اینکه از سوی حضرت ولی عصر(عج) توقیعی (نامه‏ای) برای شیخ بیرون آمد با این مضمون که: «وظیفه‏ی شماست که فتوا بدهید و وظیفه‏ی ماست که شما را حمایت کرده و نگذاریم که در خطا بیافتید». پس از این دستور، شیخ بار دیگر بر مسند فتوا نشست.

رئیس حوزه های علمیه استان تصریح کرد: کتابخانه های عمومی دانشگاه عمومی برای همه اقشار مردم است. در این دانشگاه یادگیری مادام العمر وجهه همت مسئولان است. بنابراین می توان کتابخانه عمومی را مرکزی برای نخبه پروری و دانش اندوزی و تربیت اسلامی قلمداد کرد.نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با ابراز رضایت از عملکرد لفته منصوری مدیر کل کتابخانه های عمومی و همکارانش اظهار داشت : فعالیت های مجدانه و توسعه عادلانه کتابخانه های عمومی  در مناطق حاشیه شهرها و روستاها که در سالهای اخیر توسط آقای منصوری و همکارانش صورت گرفته است مایه خرسندی و مباهات ما است.رئیس دانشگاه بین المللی امیرالمومنین(ع) اهواز از مردم بویژه جوانان و نوجوانان درخواست کرد:با عضویت در کتابخانه های عمومی از کتابها و دیگر منابع در جهت رشد فردی و اجتماعی و ساختن جامعه ای پویا با نشاط و اسلامی استفاده کنند.

منصوری :کتابخانه های عمومی آیینه ی تمام نمای مردم است

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان در آیین افتتاح کتابخانه عمومی مشارکتی شهدای روستای بندقیر با گرامی داشت میلاد مسعود حضرت مهدی (عج) در گزارشی به حضرت آیت الله موسوی جزایری و مردم روستای بندقیر گفت: فعالیت فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی در استان خوزستان زمان مند، مکان محور و شرایط پروره بوده و در چارچوب یک نظام که دارای شاخص های برنامه ای و عملکردی است، تعریف شده است.

09090

لفته منصوری افزود: هدف نهایی کتابخانه های عمومی تربیت شهروندان دانا و توانا است که قادر باشند در زندگی فردی و خانوادگی و اجتماعی خود مسئولیت پذیر باشند . وی کتابخانه های عمومی را دانشگاه مردمی و با رسالت یادگیری مادام العمر برای همه اقشار قلمداد کرد و افزود: کتابخانه های عمومی فارغ از محدویتهای برخاسته از ساختارها و فرآیندهای دولتی به عنوان آیینه تمام نمای مردم؛ اهداف و آرمانهای متعالی رهبر معظم انقلاب اسلامی و دولت جمهوری اسلامی را بسط و گسترش داده است.وی تاکید کرد: کتابخانه های عمومی، نهاد اجتماعی برآمده از مردم و برای مردم است. همچنین کتابخانه های عمومی محیط پویا و با نشاط است و در آن برای هر خواننده ای کتابی و برای هر کتابی خواننده ای وجود دارد.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان اهداف و برنامه های اداره کل کتابخانه های عمومی را برشمرد و افزود: یکی از اهداف مهم ما در کتابخانه های عمومی اینست که هر کتابخانه ای بتواند با محیط پیرامون خود ارتباط فعال و موثر برقرار کند و بدون دیوارهای محدودیت ساز، جدا کننده و انحصار طلبانه، میراث فرهنگی محلی را جمع آوری، تدوین و در اختیار مخاطبان قرار دهد. شعار ما ارائه اطلاعات درست به فرد درست در زمان درست برای اخذ تصمیمات درست هست.

لفته منصوری با تشکر از حیدر نجفی فرماندار شهرستان شوشتر که با تلاش و پیگیری او ساختمان کتابخانه عمومی در اختیار اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شوشتر قرار داده شد و توسط اداره کل کتابخانه های عمومی تجهیز و آماده بهره برداری گردید. از فرمانداران شهرستانهای استان درخواست کرد خیرین را در عرصه کتابخانه های عمومی فعال سازند تا با ایجاد سرمایه های اجتماعی گام موثری در تحقق سرمایه های فرهنگی برداریم.

رئیس مجمع جهانی اهل بیت استان خوزستان در سفر به روستای بندقیر کتابخانه عمومی مشارکتی شهدای  روستای بندقیر و همچنین اولین دفتر روستایی مجمع جهانی اهل بیت را در روستای بندقیر افتتاح کرد.مراسم نیمه شعبان عصر جمعه با حضور جمع زیادی از مردم روستای بندقیر و روستاهای اطراف و با حضور آیت الله موسوی جزایری نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه اهواز؛ لفته منصوری مدیر کل کتابخانه های عمومی استان و هیأت همراه، حجج اسلام شیخ پیمان علی نژاد و شیخ رضا کلاه کج از مسئولان مجمع جهانی اهل البیت (ع) استان، حیدر نجفی فرماندار شهرستان شوشتر، حجت الاسلام و المسلمین سادات ابراهیمی نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی و بخشداران گوریه و میان آب و فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتطامی و شهرداران و اعضای شوراهای شهرستان شوشتر برگزار گردید. این مراسم باشکوه به همت پایگاه مقاومت سید حسن نصر الله و دهیار و شورای اسلامی روستای بندقیر برگزار شد.

000 00 0 1 2 3 4 9 10 11