یک خوزستانی در میان خیرین بخش سلامت کشور /عبدالمهدی مرعشی

در همایش هفته سلامت که  با حضور اسحاق جهانگيري، معاون اول رييس جمهور، وزراي بهداشت، كار و آموزش و پرورش، نمايندگان سفارت خانه ها، نماينده سازمان جهاني بهداشت، رييس سازمان صدا و سيما و رييس سازمان نظام پزشكي و جمع زيادي از خيرين و حاميان سلامت در سالن همايش هاي رازي برگزار شد از خیرین […]

در همایش هفته سلامت که  با حضور اسحاق جهانگيري، معاون اول رييس جمهور، وزراي بهداشت، كار و آموزش و پرورش، نمايندگان سفارت خانه ها، نماينده سازمان جهاني بهداشت، رييس سازمان صدا و سيما و رييس سازمان نظام پزشكي و جمع زيادي از خيرين و حاميان سلامت در سالن همايش هاي رازي برگزار شد از خیرین و حامیان هفته سلامت تجلیل شدند.

7593_712

در این مراسم  برای نخستین بار در استان خوزستان از سید عبدالمهدی مرعشی به عنوان یکی از خیرین  نمونه کشوری حوزه سلامت از کلانشهر اهواز  تقدیر و تجلیل به عمل آمد. گفتنی است مرعشی در یک اقدام نیکوکارانه اقدام به احداث درمانگاه موسسه خیریه  امام رضا (ع) در منطقه محروم کوت عبداله شهرستان کارون اهواز با هزینه شخصی خود کرده است. این درمانگاه شامل اورژانس 115 و مرکز بهداشت نیز می باشد. قرار است در روزهای آینده درمانگاه موسسه خیریه امام رضا (ع) با حضور مسئولان استان به طور رسمی گشایش یابد و خدمات درمانی و بهداشتی مناسبی به ساکنان این منطقه محروم و مستعد شهرستان کارون ارائه دهد.

در لوح تقدیری که به امضای دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور رسیده است خطاب به سید عبدالمهدی مرعشی آمده است: اگرچه در قاموس انسان های بزرگ و خیر هرگونه تلاش و کوشش به نوعی ادای تکلیف الهی و انسانی است و آثار اندیشه های رفیع و خدمات درخشان آنان همواره در پیشگاه ایزدمنان ، ماندگار خواهد بود. اما پاسداشت  تجلیل از آنان یک وظیفه ملی و انسانی است. اینک که با لطف الهی و توفیق صرف هزینه مالی در راه تامین سلامت و  آرامش مردم به عنوان خیر سلامت برگزیده شده اید ضمن تبریک این فضل الهی تلاش ارزشمند و همت بلند شما را در عرصه توسعه سلامت کشور ستوده ، تقدیر و تشکر می کنم. بدون تردید این خدمات بزرگ ، موجب رضایت ایزدمنان بوده و تلاش شما برای تامین سلامت مردم در زمره صدقات جاریه ثبت خواهد شد.  در این مراسم  از 18 خير و 10 حامي سلامت با اهداي لوح و تنديس تجليل شد. همچنين لوح تقديري از سوي وزير بهداشت به معاون اول رييس جمهور به دليل حمايت از بخش سلامت اهدا شد.

سپس اسحاق جهانگيري، معاون اول رييس جمهور، با بيان اينكه دولت 10 هزار ميليارد تومان را به حوزه سلامت اختصاص داده است، گفت: دولت انتظار دارد با توجه به اين منابع، مردم در پايان سال 1393 وقتي به بيمارستان ها مراجعه مي كنند تفاوت هاي خوبي را نسبت به گذشته احساس كنند. اگر اين مساله اتفاق بيافتد مردم نه فقط به وزارت بهداشت، بلكه به دولت اعتماد بيشتري پيدا مي كنند و ما نيز مي توانيم همياري بيشتري از آنها طلب كنيم.وي سلامت را حق مردم و تامين آن را بر عهده دولت دانست و تصريح كرد: اگر توسعه پايدار، اقتصاد شكوفا، رفاه و آسايش مي خواهيم بايد تلاش كنيم تا سلامت مردم از هر نظر تامين و تضمين شود. دولت ها براساس قوانين حاكم و سند بالادستي، سيستمي براي سلامت جامعه طراحي مي كنند و وظيفه اين سيستم است كه با برنامه ريزي به اين هدف بزرگ دست يابد.