مقتدایی : در یکی از شهرهای استان 70 درصد زندانیان به دليل جرم‌ های خیلی جزئی و درحد دزدی‌ های رفع نیاز، زندانی شده‌ اند

استاندار خوزستان گفت: تمام دستگاه‌ های اجرایی و شرکت‌ های دولتی و خصوصی استان باید در راستای حمایت و توسعه تولیدات خوزستان اهتمام کنند.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما ، عبدالحسن مقتدایی در گردهمایی حمایت از خرید کالا و خدمات تولید استان  عنوان‌کرد: اگر یکی از کشت و صنعت‌های موجود در خوزستان در استان‌ […]

استاندار خوزستان گفت: تمام دستگاه‌ های اجرایی و شرکت‌ های دولتی و خصوصی 9301x27x0x22805استان باید در راستای حمایت و توسعه تولیدات خوزستان اهتمام کنند.به گزارش گروه دریافت خبر عصر ما ، عبدالحسن مقتدایی در گردهمایی حمایت از خرید کالا و خدمات تولید استان  عنوان‌کرد: اگر یکی از کشت و صنعت‌های موجود در خوزستان در استان‌ های دیگر کشور بود قطعا ميزان توسعه آن استان خیلی بیش از این می‌ شد.وی افزود: تمام سرمایه‌ گذاری‌ های خوزستان اعم از صنایع، تولیدات، کشاورزی و محیط زیست آن در حال تعرض است. سیاست‌ های استقلالی و استعماری هم پیش از انقلاب و هم پس از آن در جغرافیای خوزستان کاملا تجربه شده که بخشی از آن مورد رضایت و بخشی دیگر نارضایتی را به دنبال داشته است.استاندار خوزستان بیان‌کرد: سرمایه‌ گذاری در استان قبل از انقلاب طوری طراحی شده كه همه بخش‌ ها بیش از همه به فکر صیانت از خود بودند تا صیانت از تولید.

مقتدایی با اشاره به این‌که برای سرمایه‌ ها، محیط و جغرافیای استان باید راه حلی اندیشید، خاطر نشان‌ کرد: فکر می‌کنم اولین راه انتزاعی برخورد کردن دستگاه‌ های اجرایی است.وی تصریح‌کرد: آبادانی زیادی را می‌توان در خوزستان با استفاده از سرمایه‌ های موجود در آن ایجاد کرد؛ مثلا آیا می‌ توانیم فولاد شهر را در شهرستان کارون داشته باشیم؟ علیرغم تلاش‌ های فراوان مجموعه شرکت فولاد، اما چرا فولاد شهر ایجاد نمی‌ شود؟

استاندار خوزستان اظهارکرد: شرکت‌ های استان سهم آلایندگی و ارزش‌افزوده خود را به مرکز پرداخت می‌کنند اما درآمدهای حاصل از این شرکت‌ها در استان هزینه نمی‌شود و خزانه اين شركت‌ها در مركز است.مقتدایی افزود: حضور پدرخوانده‌ ها در بخش‌ هاي سیاسی و اقتصادی عامل تعیین‌ کننده‌ ای در نظام برنامه‌ ریزی کشور است، به گونه‌ ای که وقتی می‌ خواهیم طرحی را در استان پیاده کنیم، قسمت اعظم آن از سوی مرکز مجوز می‌ گیرد.

وی بیان‌کرد: براساس قانون هیچ‌ کس نمی‌ تواند در مناطق آزاد دخالت کند. وقتی ما در شعاع تردد خودروهای پلاک اروند را 120 کیلومتر تعیین می‌کنیم باید همين میزان باشد.استاندار خوزستان خاطرنشان‌کرد: به طور کلی باید موارد قانونی کار به سمت و سویی هدایت شوند که در راستای صیانت از استان باشد.

مقتدایی با اشاره به مشکلات و عواقب ناشی از بیکاری در خوزستان اظهارکرد: در یکی از شهرهای خوزستان 70 درصد زندانیان به دليل جرم‌ های خیلی جزئی و درحد دزدی‌ های رفع نیاز، زندانی شده‌ اند. این موارد نشان می‌ دهند که سارق حرفه‌ ای نیست و اغلب نوجوانانی هستند که برای رفع نیاز مالی خود اقدام به دزدی کرده‌اند.وی با تاکید بر استفاده از پیمانکاران داخلی گفت: استفاده از پیمانکاران داخلی، برگشت سرمایه استان را از طریق اشتغال‌ زایی برای نیروهای بیکار ما را به دنبال دارد.استاندار خوزستان از فعالان اقتصادی دولتی و خصوصی خواست تا نگوید به من مربوط نیست؛ چرا که منشاء گشایش بسیاری از مشکلات فعلی استان دست آنان است و باید جنبه اساسی کار در نظر گرفته و رفتار سازمانی در جهت حمایت و صیانت استان داشته باشند.

در اين گردهمايي اميد حاجتي، معاون برنامه‌ ريزي استانداري خوزستان گفت: نرخ بيكاري در استان 28 درصد است كه بيشتر آن مربوط به افراد داراي تحصيلات دانشگاهي است. در مقابل نيز بيشتر شركت‌ هاي موجود در استان با ظرفيت كمتر از 50 درصد در حال فعاليت هستند، در حالي كه اگر ظرفيت اين شركت‌ ها به ميزان مطلوب ارتقا يابد، مي‌توان تعداد بسياري از نيروهاي بيكار را به‌ كار گمارد.وي افزود: در اين خصوص بخش‌نامه‌اي در استان تدوين شده كه بر حمايت از توليد كالا و خدمات و افزايش اشتغال در استان تاكيد دارد.