باران هم برای تعطیلی مدارس به مدد دانش آموزان آمد

بارش های سنگین شب گذشته تا ساعات اولیه ظهر امروز در اهواز و شهرستان ها باعث تعطیلی مدارس ابتدایی و در روستاها و مناطق حاشیه بهانه ای برای عدم حضور دانش آموزان مقاطع بالاتر شد. به گزارش خبرنگار عصر ما ،براساس اعلام فرمانداری اهواز بدلیل ریزش سنگین باران مدارس ابتدایی نوبت صبح اهواز تعطیل اعلام […]

بارش های سنگین شب گذشته تا ساعات اولیه ظهر امروز در اهواز و شهرستان ها باعث تعطیلی مدارس ابتدایی و در روستاها و مناطق حاشیه بهانه ای برای عدم حضور دانش آموزان مقاطع بالاتر شد.

به گزارش خبرنگار عصر ما ،براساس اعلام فرمانداری اهواز بدلیل ریزش سنگین باران مدارس ابتدایی نوبت صبح اهواز تعطیل اعلام شد.

معمولا در خوزستان طی روزهای پایانی اسفند بدلیل نزدیکی به تعطیلات نوروزی ،انجام خریدهای عید و آغاز مسافرت ها بسیاری از دانش آموزان بویژه در مقطع متوسطه از حضور در مراکز آموزشی خوداری می کنند.این مساله در مناطق حاشیه و روستایی از ۱۵ اسفند شروع می شود.در سالجااری نیز همچون سال های گذشته آموزش و پرورش با صدور بخشنامه ای بر لزوم فعالیت مدارس تا ۲۸ اسفند تاکید کرد اما باز هم این بخشنامه ها و حتی تماس مدیران با خانواده ها نتوانست حریف دانش آموزان سمج جهت کنار گذاشتن این عادت مالوف گردد و عملا فعالیت تحصیلی در مدارس فلج شده است.

اما باران سنگین دیشب و امروز بهانه ی خوبی برای دانش آموزان متوسطه شد تا پدران و مادران را خود قانع به پذیرش این پدیده بکنند .حال باید آیا مدارس تا ۲۸ اسفند به فعالیت های آموزشی مشغول خواهند بود یا عملا در تعطیلی بسر می برند؟