پناهیان در اهواز : اکثر فرماندهان سپاه امام زمان (عج) ایرانی هستند

حجت الاسلام پناهیان گفت: ما ملت مظلومی هستیم و حق مان این نیست؛ ما کتک خورده های تاریخیم و همین مظلومیت سبب رشد ما شده است. با تمام محاصره ها و تحریم ها ایران رشد کرده و در مقابل آمریکا با آن همه امکانات چه از نظر اقتصادی و چه نظامی و امنیتی، چنین افول […]

حجت الاسلام پناهیان گفت: ما ملت مظلومی هستیم و حق مان این نیست؛ ما کتک خورده های تاریخیم و همین مظلومیت سبب رشد ما شده است. با تمام محاصره ها و تحریم ها ایران رشد کرده و در مقابل آمریکا با آن همه امکانات چه از نظر اقتصادی و چه نظامی و امنیتی، چنین افول کرده است. به گزارش رهیاب نیوز، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان روز گذشته در اهواز گفت  گفت: امروزه خوب بودن هنر نیست، چون بد بودن از سکه افتاده و رونق ندارد. مسأله حائز اهمیت این است که هرکسی از خود سوال کند چرا آدم خوبی شده است؟

وی در برشمردن انگیزه های خوب بودن اشخاص اظهارداشت: یکی از انگیزه های خوب بودن ناشی از ضعیف بودن شخص است؛ اشخاصی که به ظاهر مأخوذ به حیا هستند اما در واقع جرأت اظهارنظر ندارند. این افراد قابل اعتماد نیستند.پناهیان با اشاره به فرمایش امام رضا (ع) که فرمود اگر دیدی کسی آدم خوبی است مواظب باش فریبت ندهد زیرا ممکن است خوب بودن بر اثر ضعفش باشد، خاطرنشان کرد: کسانی که براثر ضعفشان انسان های خوبی می شوند گاها به معنی واقعی کلمه بعدها به خوبی گرائیده می شوند و اما عده ای نیز در اثر گذشت زمان به موجودات بدی تبدیل می شوند.

وی یکی دیگر از انگیزه های خوب بودن را مظلومیت شخص عنوان کرد و گفت: ما ملت مظلومی هستیم و حق مان این نیست؛ ما کتک خورده های تاریخیم و همین مظلومیت سبب رشد ما شده است.این سخنران توانمند برنامه سمت خدا ادامه داد: آدم وقتی مظلوم باشد به رشد می رسد البته مظلومیتی که در راه حق باشد و از راه منحرف نشود.به گفته پناهیان، این مظلومیت، احساس انسان را دستخوش تغییراتی قرار داده و از وی موجود خوبی می سازد.وی قدرت را انگیزه جدید و نایابی برای خوب بودن نام برد و گفت: همانقدر که قدرت، فاسد کننده است، برای آدم های شریف پاک کننده محسوب می شود.حس قدرت، انگیزه ای است برای اصلاح روح آدم.این مبلغ دینی، ایران را قوی ترین کشور جهان دانست و افزود: با تمام محاصره ها و تحریم ها ایران رشد کرده و در مقابل آمریکا با آن همه امکانات چه از نظر اقتصادی و چه نظامی و امنیتی، چنین افول کرده است.

حجت الاسلام پناهیان ادامه داد: علی رغم سختی ها و گرفتاری های موجود، هرچند استانداردمان خوب نیست اما می توانیم به خودمان ایزو ( فرایند تولید) بدهیم و با همین روند، جهان را در سیطره خود خواهیم گرفت.وی عنوان داشت: در حال حاضر دو تا از تنگه های حساس جهان در اختیار کشور ما است یکی خلیج فارس و دیگری یمن که گلوگاه جهان به شمار می آید و این نشان از برتری ایران نسبت به جهان دارد.پناهیان شیوه دشمنی دشمنان ایران اسلامی را تکراری و بی نتیجه خواند و گفت: امروز دشمن ناچار شد به داعش رو بیاورد و بگوید سر ببرید تا مسلمانان جنایتکار نشان داده شوندو این نهایت ضعف شان است. با این که می دانند با این جنایت ها منفور می شوند ولی چاره ای ندارند چرا که نمی توانند کار دیگری انجام دهند.وی اظهارداشت: وقتی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران چندروز پیش فرمودند جوان ها قطعا فتح فلسطین را خواهنددید، یعنی حجت بر دشمنان تمام شده است.سخنران و مبلغ دینی با بیان این که اکثر فرماندهان سپاه حضرت امام زمان (عج) در جهان را ایرانی ها تشکیل می دهند، ادامه داد: تا چندسال پیش آمریکایی ها می گفتند ما به خاطر تمدن مان مسئول نجات جهان هستیم اما امروز اوباما حرفی برای گفتن ندارد و الان ایران چنین خطابی را دارد. ایران باید منطقه را سرپرستی کند.