رییس پزشکی قانونی:خوزستان در مرگ و میر ناشی از برق گرفتگی رتبه نخست را دارد

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی در کشور در ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، پنج و ۹ دهم درصد کاهش نشان می دهد. [مرگ و میر ناشی ازتصادفات رانندگی درکشور، پنج و ۹ دهم درصدکاهش یافت] به گزارش خبرنگار عصر ما  دکتر ˈاحمد شجاعیˈ […]

رییس سازمان پزشکی قانونی کشور گفت: مرگ و میر ناشی از تصادفات رانندگی در کشور در ۱۰ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، پنج و ۹ دهم درصد کاهش نشان می دهد. [مرگ و میر ناشی ازتصادفات رانندگی درکشور، پنج و ۹ دهم درصدکاهش یافت]

81066700-5536113

به گزارش خبرنگار عصر ما  دکتر ˈاحمد شجاعیˈ شنبه در جمع خبرنگاران در اهواز اظهارداشت: در ۱۰ ماهه امسال ۱۵ هزار و ۵۳۸ نفر در تصادفات رانندگی فوت کردند در حالی که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۱۶ هزار و ۵۲۰ نفر بوده است.

وی در خصوص دلایل کاهش این حوادث تصریح کرد: اعمال و رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، افزایش و سنگین بودن جریمه ها و افزایش ایمنی راه ها از جمله این دلایل است.شجاعی در خصوص آمار مرگ و میر حوادث در خوزستان گفت: این استان از نظر مرگ و میر ناشی از حوادث رانندگی رتبه ۲۶ را در کشور دارد.رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در خصوص آمار مقایسه ای ۱۰ ماهه خوزستان گفت: تعداد فوت شدگان حوادث ناشی از وسایل نقلیه در ۱۰ ماهه سال گذشته ۸۹۳ مورد گزارش شده است در حالی که این آمار در سال جاری به ۸۲۶ مورد کاهش یافت که هفت و نیم درصد کاهش را نشان می دهد.

وی ادامه داد: مرگ و میر ناشی از سوختگی در ۱۰ ماهه امسال ۱۵۹ مورد اعلام شده است در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۱۴۷ مورد گزارش شده است که هشت و دو دهم درصد افزایش را نشان می دهد.

شجاعی با اشاره به این که خوزستان در مرگ و میر ناشی از برق گرفتگی رتبه نخست را دارد اظهار داشت: تعداد فوتی های ناشی از این حادثه در ۱۰ ماهه سال ۹۱، ۷۷ مورد اعلام شده است در حالی که در سال ۹۲ به ۵۵ مورد رسیده است که ۲۸ و ۶ دهم درصد کاهش را نشان می دهد.رییس سازمان پزشکی قانونی کشور در خصوص مشکلات حوزه پزشکی قانونی گفت: مهم ترین دغدغه ها، کمبود پزشک در شهرهای به نسبت کوچک است.