انعقاد قرارداد سه‌جانبه با هدف راه‌اندازی رشته زراعت چوب در دانشگاه ملاثانی

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان از انعقاد قرارداد سه‌جانبه با هدف راه‌اندازی رشته زراعت چوب در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد. دکتر جمال فیاضی در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه با اشاره به انعقاد قرارداد سه جانبه میان دانشگاه، معاونت اقتصادی استانداری خوزستان و اداره‌ کل منابع طبیعی استان در روز یکشنبه […]

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان از انعقاد قرارداد سه‌جانبه با هدف راه‌اندازی رشته زراعت چوب در مقطع کارشناسی ارشد خبر داد.

دکتر جمال فیاضی در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه با اشاره به انعقاد قرارداد سه جانبه میان دانشگاه، معاونت اقتصادی استانداری خوزستان و اداره‌ کل منابع طبیعی استان در روز یکشنبه به تاریخ ۱۳ خرداد ماه ۱۴۰۳، اظهار کرد: در راستای جهت‌گیری استان در توسعه زراعت چوب، آذرماه سال گذشته همایش ملی زراعت چوب در دانشگاه برگزار شد؛ در این همایش شاهد حضور کشاورزان، محققان، کارشناسان و مدیران اجرایی و تبادل نظرات کارشناسی در این حوزه بودیم.

وی با اشاره به اهمیت طرح ملی زراعت چوب در استان، ادامه داد: برای اینکه این طرح به بهترین نحو اجرا شود طبیعتاً باید از راهکارهای علمی بهره برد به این منظور برای اولین بار، رشته زراعت چوب در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ایجاد می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان گفت: برای ایجاد این رشته طبیعتاً سرفصل دروس تعریف شد. برای دریافت مجوز نهایی راه اندازی این رشته، نیاز است برای بازار کار دانش‌آموختگان زراعت چوب، تمهیداتی در نظر گرفته شود چراکه پیش‌نیاز راه اندازی رشته‌های جدید، وجود پیوست اشتغال است.

دکتر فیاضی عنوان کرد: در این راستا، با همکاری خوبی که میان اداره‌ کل منابع طبیعی خوزستان، معاونت اقتصادی استانداری و دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان وجود دارد، قراردادی سه‌جانبه تحت عنوان بورس صنعت، منعقد شد. امیدواریم راه‌اندازی این رشته جدید منجر به توسعه اقتصادی استان و ایجاد اشتغال شود.

وی یادآور شد: براساس این قرارداد، دانش آموختگان رشته زراعت چوب، با زمینی که از سوی اداره‌کل منابع طبیعی استان اختصاص داده می‌شود، زراعت چوب انجام خواهند داد.