رئیس پلیس فتا استان خوزستان در خصوص کلاهبرداران تلفنی هشدار داد

رئیس پلیس فتا استان خوزستان در خصوص کلاهبرداران تلفنی هشدار داد. سرهنگ کارآگاه علی حسینی عنوان داشت: شهروندان توصیه های پلیس فتا را جدی بگیرند، با توجه به افزایش کلاهبرداری تلفنی در سطح استان و کشور، شهروندان مراقب ترفند های این کلاهبرداران با موضوعاتی همچون برنده شدن در مناسبات مختلف و یا برنده شدن خودرو […]

رئیس پلیس فتا استان خوزستان در خصوص کلاهبرداران تلفنی هشدار داد. سرهنگ کارآگاه علی حسینی عنوان داشت: شهروندان توصیه های پلیس فتا را جدی بگیرند، با توجه به افزایش کلاهبرداری تلفنی در سطح استان و کشور، شهروندان مراقب ترفند های این کلاهبرداران با موضوعاتی همچون برنده شدن در مناسبات مختلف و یا برنده شدن خودرو و هر موضوع دیگر باشند.

در این شیوه کلاهبرداران با برقراری تماس با شهروندان و سواستفاده از اطلاعات قبلی همچون مشخصات فردی، کد ملی، شماره حساب و… که در اختیار دارند و با جلب اعتماد قربانیان، آنان را مجاب میکنند تا پیامکی که هنگام تماس برای آنان ارسال می شود را برای تماس گیرنده قرائت کنند در حالی که شهروندان هوشیار باشند این شماره رمز ورود به اپلیکیشن های حساب بانکی شماست که برای شیادان سایبری ارسال می کنید.

در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک موضوع را با همکاران ما با شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ در مرکز فوریت های سایبری پلیس فتا در میان بگذارند.