وضعیت جوی خوزستان از فردا سه‌شنبه ناپایدار می‌شود

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: وضعیت جوی در برخی از نقاط خوزستان از فردا سه‌شنبه ناپایدار می‌شود که موجب شرجی و بارش پراکنده را به دنبال دارد. محمد سبزه زاری بیان کرد: جنوبی شدن تدریجی جریانات جوی از روز سه شنبه تا اواسط روز جمعه هفته جاری،موجب افزایش رطوبت و شرجی ، مه یا مه رقیق […]

مدیرکل هواشناسی خوزستان گفت: وضعیت جوی در برخی از نقاط خوزستان از فردا سه‌شنبه ناپایدار می‌شود که موجب شرجی و بارش پراکنده را به دنبال دارد. محمد سبزه زاری بیان کرد: جنوبی شدن تدریجی جریانات جوی از روز سه شنبه تا اواسط روز جمعه هفته جاری،موجب افزایش رطوبت و شرجی ، مه یا مه رقیق در مناطق ساحلی، جنوبی و گاهی مرکز خوزستان خواهد شد.

وی افزود: روزهای سه شنبه و چهارشنبه هفته جاری به دلیل بالا بودن ضرایب ناپایداری احتمال بارش پراکنده، تندباد لحظه‌ای در مناطق شمال، شمال شرق و ارتفاعات خوزستان دور از انتظار نیست.سبزه زاری ادامه داد: امیدیه ۴۳.۲ و ایذه با ۱۷.۴ درجه سانتیگراد در ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب گرمترین و خنکترین نقاط خوزستان بودند. حداکثر دمای اهواز در این مدت ۴۲.۲ و حداقل ۲۱.۹ درجه سانتیگراد گزارش شد.این گزارش حاکیست: پدیده شرجی که در شهریور با شدت و ضعف بر خوزستان حاکم بود از روز شنبه هفته گذشته در برخی از نقاط استان به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش یافت و مجدد روز چهارشنبه گذشته بر استان حاکم شد. بیشترین میزان رطوبت در آبادان ۱۰۰ درصد گزارش شد.