انتقاد شدید نماینده اهواز از حذف حق مناطق جنگی کارمندان ؛ تفسیر قانون با مجلس است

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی، ضمن انتقاد از حذف حق مناطق جنگی کارگران و کارمندان، از بررسی رای دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف حق مناطق جنگی کارکنان دولت بعد از تعطیلات مجلس خبرداد. مجتبی یوسفی در گفتگویی رسانه ای اظهار کرد: پرداخت مزایا به شاغلان و بازنشستگان مناطق جنگی کشور در برنامه ششم […]

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی، ضمن انتقاد از حذف حق مناطق جنگی کارگران و کارمندان، از بررسی رای دیوان عدالت اداری مبنی بر حذف حق مناطق جنگی کارکنان دولت بعد از تعطیلات مجلس خبرداد.

مجتبی یوسفی در گفتگویی رسانه ای اظهار کرد: پرداخت مزایا به شاغلان و بازنشستگان مناطق جنگی کشور در برنامه ششم توسعه توسط مجلس شورای اسلامی قانونی شد و به تایید شورای نگهبان نیز رسید؛ بنابراین حذف ناگهانی این امتیاز قانونی شوکی به معیشت کارکنان و بازنشستگان در ۶ استان مشمول وارد کرد که به هیچ وجه قابل قبول نیست.

وی از پیگیری و نشست با مسئولان دیوان عدالت اداری بعد از تعطیلات مجلس جهت رفع ابهامات و تفسیر های نادرست خبرداد و افزود: در آن جلسه توضیحات لازم به دیوان عدالت اداری داده می شود تا در حکم خود به نفع شاغلین و بازنشستگان در ۶ استان مشمول تجدید نظر و به نفع کارکنان رأی صادر کنند.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دیوان عدالت اداری بارها در دفاع از شاغلان رأی صادر کرده اما جای تعجب است که بجای اجرای آنها که حمایت از کارکنان محسوب می شود، رأی حذف حق مناطق جنگی در اولویت قرار می دهد و فوری آن را اجرا می کند.

یوسفی با بیان اینکه حذف حق مناطق جنگی کارکنان دولت، مورد تایید نمایندگان نیست، خواستار لغو این رأی توسط دیوان عدالت اداری شد.

وی ضمن انتقاد از سازمان برنامه و بودجه در توضیح بیشتر گفت: پنج سال از تصویب این قانون می گذرد و بارها از مسئولان سازمان برنامه و بودجه چه در دولت قبل و چه در دولت کنونی درخواست شد که فوق العاده مناطق جنگی کارکنان و بازنشستگان را پرداخت کند ولی هیچ اقدامی صورت نگرفته است اما در حذف این قانون در کوتاه ترین زمان پیشگام هستند.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: براساس این قانون به دلیل هشت سال جنگ، چند استان دچار عقب‌ماندگی هایی از توسعه شدند. به واسطه این عقب افتادگی حقی به عنوان حق مناطق جنگی به شاغلین پرداخت می‌شد که این سیاستی مشوق برای حضور در این مناطق و کاهش عقب ماندگی‌ها بود.

یوسفی تاکید کرد: مجلس و نمایندگان مجلس نسبت به رایی که در جهت عدالت اجتماعی و برخورداری استان‌های جنگ زده و جبران عقب ماندگی ها را در نظر نگرفته موضع گرفته و آن پیگیری می کنند.

وی همچنین یادآور شد: دیوان عدالت اداری در حکمی دولت را مکلف کرده بود تا مابه تفاوت افزایش نرخ تورم و نرخ حقوق سال های ۸۹ تا ۹۳ را به کارمندان پرداخت کند و این موضوع را در حقوق بازنشستگی نیز منظور کند.

نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد: با تلاش نمایندگان مجلس، مصوباتی در خصوص بیمه تکمیلی و تسریع اختصاص رفاهیات به بازنشستگان و شاغلین داشتیم که انتظار می رفت بجای حذف حق مناطق جنگی، این مصوبات توسط دولت به اجرا گذاشته می شد.