پیام فرمانده انتظامی خوزستان به مناسبت گرامیداشت روز معلم

فرمانده انتظامی استان با صدور پیامی ۱۲ اردیبهشت ماه؛ روز معلم را تبریک گفت.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، متن پیام سردار “سید محمد صالحی” فرمانده انتظامی استان خوزستان بدین شرح است؛ هفته معلم و پاسداشت یاد و خاطره استاد شهید “مرتضی مطهری”، فرصت مغتنمی است تا مراتب سپاس و قدردانی خود را تقدیم معلمانی […]

فرمانده انتظامی استان با صدور پیامی ۱۲ اردیبهشت ماه؛ روز معلم را تبریک گفت.به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، متن پیام سردار “سید محمد صالحی” فرمانده انتظامی استان خوزستان بدین شرح است؛

هفته معلم و پاسداشت یاد و خاطره استاد شهید “مرتضی مطهری”، فرصت مغتنمی است تا مراتب سپاس و قدردانی خود را تقدیم معلمانی نماییم که نقش بی بدیل آنها در توسعه، پیشرفت و توفیقات کشور بر کسی پوشیده نیست. این روز بزرگ یادآور همت و تلاش بزرگ مردانی است که مروَج راستی، درستی و هدایت کننده آدمی به دانایی و آگاهی هستند.

بنیانگذار عظیم الشأن جمهوری اسلامی ایران، حضرت امام خمینی (ره) با درک عمیق از نقش و جایگاه ممتاز معلم در تعالی و رشد جامعه، مأموریت معلمان را هم تراز از رسالت پیامبران عنوان می نمایند. همچنین مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در این زمینه می فرمایند: «معلم مقام بسیار بالا و والایی دارد. هرچه این مسئولیت بزرگتر است، این مقام بالاتر. این شأن رفیع تر و احساس مسؤلیت هم بایستی به همین نسبت بالاتر باشد.»

امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز است که اخلاق، علم، خرد و منطق در جامعه اشاعه یابد و این مهم زمانی حاصل می شود که حرمت گذاری به مقام علم و اندیشه، فراتر از آیین ها و عادت‌های رسمی، به صورت عملی تجلَی یابد.

بر خود فرض می دانم در هفته ای که مزین به نام معلم است. از مجاهدت های استادان و مدرسان، این سنگربانان علم و ادب قدردانی نموده و ضمن تبریک دوازدهم اردیبهشت (روز معلم)، سلامتی و توفیق روز افزون شما را در سایه توجهات حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) و تحت زعامت فرمانده معظم کل قوا حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) از خداوند متعال مسئلت نمایم.