انتقاد فرماندار اهواز از وضعیت پراکندگی نخاله های ساختمانی در سطح شهر

فرماندار شهرستان‌اهواز از وضعیت نامناسب پراکندگی نخاله ها و زباله های ساختمانی در مناطق مختلف شهر و عدم‌نظارت شهرداری بر عملکرد ماشین های حمل در اهواز انتقاد کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز، مسعود فلاحی روز یکشنبه در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی و ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا در محل […]

فرماندار شهرستان‌اهواز از وضعیت نامناسب پراکندگی نخاله ها و زباله های ساختمانی در مناطق مختلف شهر و عدم‌نظارت شهرداری بر عملکرد ماشین های حمل در اهواز انتقاد کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز، مسعود فلاحی روز یکشنبه در جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی و ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا در محل سالن اجتماعات فرمانداری اهواز افزود: کلیه شهرداری های مناطق مختلف اهواز ظرف مدت یک ماه با اولویت مناطق ۵،۴ و ۶ نسبت به جمع آوری نخاله های ساختمانی اقدام‌کنند.

وی ادامه داد: شهرداری اهواز باید بر روی ماشین های حمل زباله و نخاله های ساختمانی با جدیت نظارت داشته باشند تا حین حرکت در خیابان ها و سطح شهر تخلیه نکنند و با رانندگان متخلف برخورد قانونی کند.

فرماندار اهواز افزود:پلیس راهور ماشین های حمل زباله و نخاله های ساختمانی در اهواز که اصول ایمنی را رعایت نمی کنند، توقیف کند. فلاحی ادامه داد: رستوران ها و هتل ها در تخلیه زباله و پسماندهای غذایی شیوه نامه های بهداشتی را رعایت کنند و اتحادیه ها و بهداشت نظارت لازم را داشته باشند.

وی با انتقاد از وضعیت نامناسب جوی های روباز گفت: پاکسازی و نظافت کانال ها و مجاری روباز به صورت ماهانه در مناطق شهری و روستایی انجام شود. در بازدیدی که در مناطق ۵ و ۶ داشته ام وضعیت مناسبی ندارند و باید تا قبل از عید سعید فطر پاکسازی و نظافت شوند.

رییس ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا اهواز در ادامه با اشاره به برگزاری آیین های لیالی قدر گفت: پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در این شب ها رعایت شود.

فلاحی بر نظارت و رسیدگی به وضعیت نامناسب بهداشت و نظافت عمومی در برخی از مدارس اهواز تاکید کرد و افزود: آموزش و پرورش مناطق باید برای حفظ سلامتی دانش آموزان به این وضعیت رسیدگی و نظارت کند.

وی در خصوص پسماندهای عفونی در بیمارستان ها گفت:پسماندهای عفونی در برخی از بیمارستان ها به صورت سنتی دفع و امحا می شود. دستگاه های ذیربط باید با اعزام اکیپ نظارت لازم در این خصوص داشته باشند.فرماندار اهواز افزود: در موضوع پسماند، شهردار باید از روش های مختلف برای مدیریت پسماند شهروندان را آموزش دهد.

فلاحی با اشاره به معضلات سگ های بلاصاحب و آمار بالای سگ گزیدگی در اهواز افزود: شهرداری اهواز ماه های گذشته اقدامات خوبی در این زمینه انجام داد اما مدتی هست که عملکرد خوبی برای جمع آوری سگ های بلا صاحب نداشته که باید بهتر عمل کند.وی در پایان گفت: ادارات و دستگاه هایی که در زمینه بهداشت و اجرای مصوبات جلسات کوتاهی کنند به مراجع قانونی و مراکز قضایی معرفی می شوند.