بیش از ۹۹۰۰ جان‌باخته در خوزستان از ابتدای همه‌گیری کرونا

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از بستری ۲۷۸ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.دکتر سید محمد علوی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵ هزار و ۴۶ نفر به مراکز منتخب بهداشت، کلینیک‌های تنفسی و بیمارستان‌های استان خوزستان مراجعه کردند که تعداد مراجعه‌کنندگان نسبت به روز گذشته تفاوت […]

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز از بستری ۲۷۸ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان در ۲۴ ساعت گذشته خبر داد.دکتر سید محمد علوی اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۵ هزار و ۴۶ نفر به مراکز منتخب بهداشت، کلینیک‌های تنفسی و بیمارستان‌های استان خوزستان مراجعه کردند که تعداد مراجعه‌کنندگان نسبت به روز گذشته تفاوت چندانی نداشته است. بر اساس تست PCR نیز ۳۶۹ بیمار شناسایی شده‌اند که میزان موارد شناسایی شده نسبت به روز گذشته، ۹۲ مورد کمتر بوده است.

علوی گفت: در این مدت ۲۱ بیمار در بیمارستان‌های خوزستان بستری شدند که تعداد موارد بستری جدید در بیمارستان‌ها نسبت به روز قبل ۳۷ نفر کمتر شده است. در حال حاضر ۲۷۸ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های خوزستان بستری هستند که ۱۹۸ نفر از این تعداد در ICUها بستری هستند.وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۰ نفر از هم‌استانی‌ها نیز جان باختند که نسبت به روز قبل سه فوتی کمتر داشته‌ایم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز که در یک برنامه تلویزیونی صحبت می‌کرد، گفت: مجموع بیماران شناسایی شده از آغاز بیماری تاکنون ۵۹۵ هزار و ۱۷۵ نفر و تعداد کل بهبودیافتگان ۵۷۴ هزار و ۲۳۲ نفر با حدود ۹۷ درصد بهبودی است. تعداد کل جان باختگان در خوزستان ۹ هزار و ۹۶۸ نفر با ۱.۶ درصد کشندگی است. میزان کشندگی در خوزستان از متوسط کشوری ۲.۲ درصد، کمتر است.