مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس خوزستان : جشنواره «رسام» محفل هنرمندان استکبارستیز جهان خواهد شد

جشنواره «رسام» محفل هنرمندان استکبارستیز جهان خواهد شد. سردار «مراد حاجتی» گفت: جشنواره «رسام» محفل هنرمندان استکبارستیز جهان خواهد بود؛ به‌شرطی که همه کمک کنیم تا کیفیت و کمیّت این رخداد به بهترین شکل ممکن به افکار عمومی و در سطحی گسترده منتشر شود. نشست خبری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «رسام» امروز (دوشنبه) با حضور […]

جشنواره «رسام» محفل هنرمندان استکبارستیز جهان خواهد شد. سردار «مراد حاجتی» گفت: جشنواره «رسام» محفل هنرمندان استکبارستیز جهان خواهد بود؛ به‌شرطی که همه کمک کنیم تا کیفیت و کمیّت این رخداد به بهترین شکل ممکن به افکار عمومی و در سطحی گسترده منتشر شود.

نشست خبری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «رسام» امروز (دوشنبه) با حضور سردار «عبدالرضا مرادحاجتی» مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان و نمایندگان رسانه‌های استانی و ملی، در سالن جلسات اداره‌کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خوزستان برگزار شد.

سردار مرادحاجتی در ابتدای این جلسه با تشریح برنامه‌های جشنواره و اقدامات لازم برای میزبانی اهواز از این رخداد بین‌المللی، اظهار داشت: رسانه‌ها باید هوشیار باشند و تلاش کنند که این همه اخبار منفی از استان منتشر نشود؛ در حالی که ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بزرگی در خوزستان وجود دارد که باید به آن‌ها پرداخته شود.

وی این جشنواره را یک نهال رو به رشد دانست و افزود: جشنواره رسام به یک درخت تنومند و پرثمر تبدیل می‌شود که همه از برگ و ساقه و محصول شیرین و مفید آن بهره خواهند برد و رسانه‌ها به‌عنوان باغبان این نهالستان باید در رشد و تکامل این نهال قلم بزنند و قدم بردارند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان خوزستان به اهمیت و جایگاه ارزنده این استان در رخداد‌های ملی اشاره کرد و گفت: قابلیت و ظرفیت فرهنگی و هنری پایتخت دفاع مقدس بر هیچ‌کس پوشیده نیست؛ اما این قابلیت باید با انجام رخداد‌های مهمی همچون جشنواره «رسام» محقق شود و جامعه فرهنگی، هنری و رسانه‌ای خوزستان از این بستر‌ها نهایت بهره را ببرند.

وی با اعلام حضور آثار متعدد از ۷۴ کشور دنیا در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «رسام»، متذکر شد: این جشنواره ویترین فعالیت‌های فرهنگی و هنری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است و نیاز است که دبیرخانه آن با قدرت هر چه تمام‌تر در خوزستان به فعالیت خود ادامه دهد.

سردار مرادحاجتی از حضور و اعلام آمادگی رسانه‌های استان خوزستان برای پوشش حداکثری آیین اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «رسام» تقدیر و خاطرنشان کرد: این جشنواره محفل هنرمندان استکبارستیز جهان خواهد بود؛ به‌شرطی که همه کمک کنیم تا کیفیت و کمیّت این رخداد به بهترین شکل ممکن به افکار عمومی و در سطحی گسترده منتشر شود.

آیین اختتامیه جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه «رسام» ۲۹ دی در سالن همایش‌های بین‌المللی گیت بوستان سازمان آب و برق خوزستان واقع در اهواز، با حضور داوران، برگزیدگان و مدعوین لشکری و کشوری و همچنین چهره‌های شاخص فرهنگی و هنری استان و کشور برگزار می‌شود.