حسینی : با تقسیم خوزستان مخالفیم / قرار است طرح “خوزستان جنوبی” پس گرفته شود

از ۱۵ امضای پای طرح فقط امضای یک نماینده خوزستانی( طراح) دیده می شود. نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تشکیل خوزستان جنوبی نه در کمیسیونی و نه در صحن علنی و نه در هیچ فراکسیونی، نه بررسی شده و نه تایید شده است. سید کریم حسینی با اشاره به جزئیات اعلام […]

از ۱۵ امضای پای طرح فقط امضای یک نماینده خوزستانی( طراح) دیده می شود. نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح تشکیل خوزستان جنوبی نه در کمیسیونی و نه در صحن علنی و نه در هیچ فراکسیونی، نه بررسی شده و نه تایید شده است. سید کریم حسینی با اشاره به جزئیات اعلام وصول طرح موسوم به تشکیل استان خوزستان جنوبی اظهار کرد: این طرحی است که سال گذشته، یکی از نمایندگان جنوب استان خوزستان به عنوان نظر شخصی خودش، ارائه داد. به هیچ وجه هم سایر نمایندگان خوزستان با این طرح همراهی نکردند.

وی افزود: همان موقع هم به ایشان گفتیم که این طرح اصلا به صلاح نیست و طرح پخته‌ای نیست.نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: امروز اعلام وصول این طرح بنا بر این بوده که طرح‌هایی که توسط نمایندگان داده می‌شود در یک سیکل قرار می‌گیرند و توسط هیات رئیسه مجلس خوانده می‌شوند و این طرح نیز که امروز خوانده شد از بابت این بود که در نوبت بوده است و به عنوان یک طرح عادی توسط هیات رئیسه خوانده شد. وی افزود: بلافاصله ما با این همکارمان صحبت کردیم و به وی گفتیم که قرار بود این طرح ارائه نشود و ایشان نیز گفت که من این طرح را به عنوان یک طرح عادی داده‌ام.

حسینی در پاسخ به اینکه برای اعلام وصول یک طرح ۱۵ نماینده باید آن را امضا کرده باشند و آیا نمایندگان خوزستان بین امضاکنندگان طرح بوده‌اند یا خیر؟ تصریح کرد: نمایندگان خوزستان نبوده‌اند. دقیق نمی‌دانم کدام نمایندگان بوده‌اند و ظاهرا از استان خوزستان تنها همین یک نماینده بین امضاکنندگان این طرح بوده است. وی گفت: حداقل از شهرهایی که می‌خواست جزو این طرح بیاورد، من چند نفر از نمایندگان این شهرها را دیدم که گفتند ما امضا نکردیم.نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به همین دلیل امروز با این نماینده صحبت شد. برای خود ایشان هم غیرمنتظره بود که در این موقعیت و در وضعیتی که ما اکنون در حال بررسی وزرا هستیم، این طرح اعلام وصول شده است و خودش نیز ناراضی بود.

وی افزود: قرار بر این شد که ایشان امروز نامه‌ای به هیات رئیسه بنویسد و طرح را پس بگیرد.حسینی با بیان اینکه امکان پس گرفتن این طرح وجود دارد، تصریح کرد: طرح تشکیل خوزستان جنوبی نه در کمیسیونی و نه در صحن علنی و نه در هیچ فراکسیونی، نه بررسی شده و نه تایید شده است. وی در خصوص پیامدهای مطرح شدن تقسیم خوزستان به دو استان، گفت: متاسفانه طرح‌هایی که از پختگی و منطق لازم برخوردار نیستند و ارائه می‌شوند، بازخورد خوبی نیز در جامعه نخواهند داشت. ما این دغدغه را داشتیم و سال گذشته هم به ایشان گفتیم که مطرح نشود.نماینده اهواز در مجلس شورای اسلامی افزود: غالب نمایندگان استان خوزستان به هیچ وجه از این طرح نه حمایت می‌کنند و نه راضی به طرح شدن آن هستند.

وی تصریح کرد: وقتی طرحی ارائه می‌شود فرآیند طولانی در پیش دارد که به تایید یا تصویب مجلس برسد. اولا مدت چند ماه طول می‌کشد تا به کمیسیون بیاید و ثانیا در خود کمیسیون ممکن است رای نیاورد چه برسد به اینکه در صحن علنی رای بیاورد.حسینی گفت: تاکید می‌کنیم که با این طرح کاملا مخالف هستیم