تقی زاده:جریان های تعلیم و تربیت باید به مساله مهارتهای زندگی ختم شود

گردهمایی مدیران مدارس ناحیه ۳ اهواز با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان و معاونت آموزش متوسطه اداره کل برگزار شد. دراین گردهمایی محمد  تقی زاده مدیرکل  آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به مشکلات آموزش و پرورش در گذشته تا حال افزود:معلم و مدیر باید در زمینه جامعه شناسی و کارکردهای آموزشی […]

گردهمایی مدیران مدارس ناحیه ۳ اهواز با حضور مدیر کل آموزش و پرورش استان خوزستان و معاونت آموزش متوسطه اداره کل برگزار شد.

untitled

دراین گردهمایی محمد  تقی زاده مدیرکل  آموزش و پرورش خوزستان با اشاره به مشکلات آموزش و پرورش در گذشته تا حال افزود:معلم و مدیر باید در زمینه جامعه شناسی و کارکردهای آموزشی و پرورشی مطالعه کنند و گام بردارند تا بسیاری از مشکلات حل شود .وی اولین شاخص توسعه در جهان امروز را چاپ دانست و ضمن مقایسه سرانه مطالعه وچاپ کتاب درکشورمان نسبت به سایر کشورها بر ترویج فرهنگ مطالعه و تقویت کتابخانه های مدارس تأکید نمود.همچنین  تقی زاده خواستار گفتمان معلم و خانواده های  دانش آموزان  با رویکرد علمی شد و افزود:هیچ  تحول و تکاملی در جامعه بوجود نمی آید جز اینکه آموزش و پرورش رشد کند و همه ی  جریان های تعلیم و تربیت باید به مساله مهارتهای زندگی ختم شود.وی خواستار توجه جدی و نگاه ویژه به مدارس دخترانه شد وگفت: معلم و خانواده دو ستون اصلی آموزش و پرورش هستند که باید باهم هماهنگ و در یک راستا باشند.

لازم به ذکر است دراین گردهمایی پورکیوان رئیس آموزش وپرورش ناحیه ۳ اهواز نیز گزارشی از عملکرد و مسائل مدارس ناحیه ۳ ارائه داد. در ادامه،نماینده مدیران از مقاطع مختلف به بیان دیدگاهها و مشکلات و ارائه راهکار در خصوص مسائل آموزشی و پرورشی پرداختند.