شیوه نامه فعالیت مدارس و برگزاری آزمون های پایانی دی ماه در استان خوزستان در هفته جاری

بر اساس مصوبه جلسه مورخ ۹۹/۱۰/۰۶ ستاد استانی مقابله با کرونا استان خوزستان وضعیت فعالیت مدارس در هفته جاری به شرح ذیل می باشد.همه شهرهای خوزستان به جز شهر اهواز در شرایط زرد هستند و بر همین اساس: 🟡 مناطق زرد شهری: آموزش دانش آموزان به صورت غیرحضوری و در بستر شاد از روز یکشنبه […]

بر اساس مصوبه جلسه مورخ ۹۹/۱۰/۰۶ ستاد استانی مقابله با کرونا استان خوزستان وضعیت فعالیت مدارس در هفته جاری به شرح ذیل می باشد.همه شهرهای خوزستان به جز شهر اهواز در شرایط زرد هستند و بر همین اساس:

🟡 مناطق زرد شهری:

آموزش دانش آموزان به صورت غیرحضوری و در بستر شاد از روز یکشنبه ۹۹/۱۰/۰۷ تا پایان هفته جاری ادامه خواهد داشت.همچنین حضور کادر اجرایی مدارس در مدارس مناطق زرد بر اساس دستورالعمل الزامی است. و همکاران آموزشی به صورت غیرحضوری آموزش در بستر شاد را راهبری می کنند.

🟡 مناطق زرد روستایی و عشایری و کم برخوردار:

آموزش در این مناطق که عمدتا کم جمعیت هستند و دانش آموزان این مناطق دسترسی به فضای مجازی بر بستر شاد ندارند با رعایت پروتکل های بهداشتی و نوبت بندی حضوری می باشد.شایان ذکر است که حضور فرهنگیان و کادر اجرایی مدارس در این مناطق که وضعیت زرد دارند الزامی می باشد.

🟠 منطقه اهواز در شرایط نارنجی قرار دارد و بر همین اساس:

آموزش دانش آموزان در مدارس این مناطق از روز یکشنبه ۹۹/۱۰/۰۷ تا پایان هفته جاری به صورت غیرحضوری و بر بستر شبکه آموزشی دانش آموزان (شاد) خواهد بود.معلمان مدارس در این شهرها به صورت غیرحضوری و بر بستر شاد فرآیند آموزش را ادامه خواهند داد.همچنین حضور کادر اجرایی مدارس (مدیر، معاون و...) در مدرسه جهت نظارت بر فرآیند آموزش بر بستر شاد به صورت ۵۰ درصد الزامی است.شایان ذکر است که در مناطق نارنجی نظارت تیم های بازرسی استانداری و شبکه های بهداشت و درمان تشدید خواهد شد تا روند رعایت شیوه نامه های بهداشتی به دقت اجرا شود.

💠شیوه نامه برگزاری آزمون های پایانی دی ماه

✔️ آزمون های نهایی دی ماه پایه دوازدهم:

طبق مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و همچنین ابلاغیه وزارت آموزش و پرورش آزمون های نهایی دی ماه پایه دوازدهم در مناطق نارنجی و زرد به صورت حضوری و با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار خواهد شد.

✔️ سایر مقاطع و پایه ها:

براساس دستور العمل مصوب وزارتی؛ تصمیم گیری در خصوص شیوه برگزاری آزمون های پایانی مقاطع درسی به جز پایه اول و دوم ابتدایی در مناطق زرد با نظر شورای مدرسه می باشد. بر همین اساس مدیران مناطق می بایست پس از اخذ نظر شورای مدرسه و با هماهنگی فرماندار شهرستان خود به عنوان رئیس ستاد مقابله با کرونا و رئیس شورای آموزش و پرورش منطقه و هماهنگی نهایی با ستاد امتحانات نسبت به تصمیم گیری در خصوص شیوه برگزاری آزمون های پایانی اقدام کنند.

بر اساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا استان خوزستان آزمون عملکردی پایه اول و دوم ابتدایی در دو درس ریاضی و فارسی صرفا در مناطق زرد به صورت حضوری و با مجوز شورای مدرسه و تاییدیه ستاد کرونای شهرستان (فرمانداری ها) و رعایت شیوه نامه های بهداشتی و بر اساس رعایت الگوی نوبت بندی و تا سقف حداکثر ۱۰ نفر در هر نوبت آزمون برگزار خواهد شد.

مدیران مدارس دوره ابتدایی مناطق زرد می بایست ضمن نظارت بر روند رعایت شیوه نامه های بهداشتی و همچنین راه اندازی پایگاه های سلامت در محل مدارس؛ در راستای برگزاری هر چه بهتر آزمون های عملکردی پایه اول و دوم ابتدایی گام بردارند.