سیاحی:‌نجات تالاب‌ها از احیای کارون هم مهم‌تر است

معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: ‌”تالاب‌ها و کشاورزی همراهانی برای رشد و بالندگی”، شعار امسال روز جهانی تالاب‌ها‌ست.به گزارش خبرنگار عصرما،مهندس احمد سیاحی در جلسه سامان‌دهی تالاب‌ها و سواحل خوزستان که امروز( ۱۲ بهمن ماه) در محل استانداری برگزار شد، با بیان این‌که اهمیت تالاب‌ها کمتر از رودخانه‌ها نیست، اظهار کرد: به نظر می‌رسد احیاء […]

معاون عمرانی استانداری خوزستان گفت: ‌”تالاب‌ها و کشاورزی همراهانی برای رشد و بالندگی”، شعار امسال روز جهانی تالاب‌ها‌ست.به گزارش خبرنگار عصرما،مهندس احمد سیاحی در جلسه سامان‌دهی تالاب‌ها و سواحل خوزستان که امروز( ۱۲ بهمن ماه) در محل استانداری برگزار شد، با بیان این‌که اهمیت تالاب‌ها کمتر از رودخانه‌ها نیست، اظهار کرد: به نظر می‌رسد احیاء و نجات تالاب‌ها از موضوع احیای کارون هم مهم‌تر است.

80863

وی افزود: اهمیت تالاب‌ها بر هیچکس پوشیده نیست و می‌توان در کنار احیای کارون یا حفاظت از دریاچه ارومیه به ۴ تالاب خوزستان نیز توجه کرد.

معاون عمرانی استانداری خوزستان بیان کرد: تالاب‌ها از نظر اقتصادی در ایجاد اشتغال می‌توانند سهم بسزایی داشته باشند. همچنین برخی تالاب‌ها از نظر مسایل امنیت داخلی و خارجی مانند تالاب هورالعظیم نقش مهمی ایفاد می‌کنند.سیاحی تصریح کرد: تالاب‌های موجود در خوزستان از اهمیت بالایی برخوردارند به گونه‌ای که از تالاب انزلی هم ارزش بالاتری دارند. می‌توان در زمینه‌های اقتصادی و گردشگری از این منابع بهره‌مند شد، اما متاسفانه به دلیل بی‌توجهی به حال خود رها شده و رو به نابودی رفته‌اند.

وی عنوان کرد: حل مشکلات موجود تالاب‌ها و استفاده بهینه از آنها از دست یک سازمان بر نمی‌آید و باید همه سازمان‌های مربوطه همکاری‌های لازم را به عمل بیاورند.معاون عمرانی استانداری خوزستان پیشنهاد کرد کار گروه حفاظت از تالاب‌ها و سواحل در استان خوزستان تشکیل شود.