خون آشام داعش:ریش قرمزی با نام واقعی “تارخان باتیراشویلی”

چنی ها خبره ترین اعضای داعش را تشکیل می دهند چراکه سال ها با روسیه در جنگ بوده اند….یک جوان چچنی با ریش های قرمز یکی از مهمترین فرماندهان داعش به شمار می آید و به تازگی فرمانده نظامی این گروه تروریستی شده است.به گزارش گروه دریافت تحلیل و خبر عصر ما دیلی میل نوشت: […]

چنی ها خبره ترین اعضای داعش را تشکیل می دهند چراکه سال ها با روسیه در جنگ بوده اند….یک جوان چچنی با ریش های قرمز یکی از مهمترین فرماندهان داعش به شمار می آید و به تازگی فرمانده نظامی این گروه تروریستی شده است.به گزارش گروه دریافت تحلیل و خبر عصر ما دیلی میل نوشت: یک جوان چچنی با ریش های قرمز یکی از مهمترین فرماندهان داعش به شمار می آید و به تازگی فرمانده نظامی این گروه تروریستی شده است.

69201_857

عمر الشیشانی یکی از صدها چچنی حاضر در سوریه بود که علیه بشار اسد می جنگید. او اکنون بدون نقاب در همه جا حاضر می شود و در اکثر ویدیوهای گروه تروریستی داعش شرکت دارد.حضور دائم او در ویدیوهای داعش برخلاف روش و منش ابوبکر البغدادی رهبر عراقی داعش است که همواره مخفی است و عکس واضحی از او وجود ندارد.الشیشانی فرمانده نظامی داعش در سوریه بوده است و رهبری تصرف بخشی از سوریه و عراق را نیز برعهده داشته است.او اکنون رهبر نظامی داعش شده است، سمتی که پس از کشته شدن ابوعبدالرحمان البیلاوی الانباری خالی مانده بود.

در ویدیویی که هفته اخیر از سوی داعش منتشر شد، الشیشانی در کنار سخنگوی این گروه تروریستی دیده می شود.این ویدیو ساعاتی پیش از اعلام رسمی تشکیل خلافت اسلامی توسط داعش منتشر شد.الشیشانی 28 ساله در این ویدیو می گوید: هدف ما مشخص است و همه می دانند که ما چرا می جنگیم.وی می افزاید: ما خلافت اسلامی را برمی گردانیم، ولی اگر خدا نخواهد چنین اتفاقی بیافتد از او می خواهیم که بمیریم!

در این ویدیو اشاره می شود که الشیشانی فرمانده نظامی است.چارلز لیستر عضو مدعو اندیشکده بروکینگز می گوید: باتوجه به اینکه عملیات های داعش در سوریه و عراق روز به روز به یکدیگر مرتبط تر و وابسته تر می شود، احتمال دارد که فردی به ماند الشیشانی رهبری نظامی این گروه را عهده دار شود.الکسی مالاشنکو کارشناس اندیشکده کارنگی می گوید: «نژاد» فاکتور جدی در بحث جنبش های تروریستی محسوب نمی شود. الشیشانی فردی تندرو با تجربه ی جنگی است.

براساس این گزارش، چچنی ها خبره ترین اعضای داعش را تشکیل می دهند چراکه سال ها با روسیه در جنگ بوده اند.الکساندر بورتنیکوف رئیس امنیت عمومی روسیه که جایگزین «کا گ ب» شده است، می گوید: اکتبر گذشته، 500 شبه نظامی از روسیه و صدها نفر از دیگر کشورهای جدا شده از شوروی به سوریه رفتند.نام واقعی الشیشانی تارخان باتیراشویلی است که فردی چچنی از گرجستان است.او دوره ی سربازی را در ارتش گرجستان گذرانده اما پس از بیماری نامشخصی از خدمت سربازی معاف شده است.

او یکبار به دلیل حمل سلاح از سوی نیروهای امنیتی گرجستان بازداشت شد اما به محض آزاد شدن در سال 2010 گرجستان را به مقصد ترکیه ترک کرد.او در سال 2013 با نام مستعار خود عمر الچچن  رهبری گروهی وابسته به القاعده به نام ارتش مهاجران و پارتیزان ها را عهده دار بود.

پس از مدتی، جلسه ای میان البغدادی و الشیشانی تدارک دیده شد و این فرد چچنی با او بیعت کرد.در ماه می، برخی از رسانه های عربی ادعا کردند که الشیشانی کشته شده است. با این حال اخبار حاکی از آن است که او از ناحیه دست راست دچار جراحت شده بود و به منظور مداوا به عراق منتقل شده است.از آن زمان الشیشانی تاکنون در چندین ویدیو داعش دیده شده است.در عکس جدیدی که منتشر شده، الشیشانی درحالیکه خنده بر لب دارد دیده می شود.یک کارشناس مسائل خاورمیانه می گوید: چچنی ها هر چه البغدادی بگوید انجام می دهند، حتی اگر امیرشان بگوید کودکی را بکش، آنها بلافاصله دست به چنین اقدامی می زنند.

69202_729 69203_421