سازمان ملل اقدام ضدایرانی ترامپ را استفاده از زور خواند

فرهان هاک سخنگوی سازمان ملل متحد با تاکید بر این که «این سازمان مانند گذشته از توافق هسته ای با ایران حمایت خواهد کرد.»، تصمیم دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای انجام اقدام ضدایرانی پیامد خروج آمریکا از برجام را استفاده از زور ارزیابی کرد. پایگاه اینترنتی رادیو اروپا یک امروز (سه شنبه) با […]

فرهان هاک سخنگوی سازمان ملل متحد با تاکید بر این که «این سازمان مانند گذشته از توافق هسته ای با ایران حمایت خواهد کرد.»، تصمیم دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای انجام اقدام ضدایرانی پیامد خروج آمریکا از برجام را استفاده از زور ارزیابی کرد. پایگاه اینترنتی رادیو اروپا یک امروز (سه شنبه) با اعلام این خبر گفت: هاک در یک نشست خبری افزود سازمان ملل از تمام کشورها می خواهد به برجام که سال ۲۰۱۵ میان ایران و ۱+۵ امضا شد، پایبند بمانند.

وی اظهار کرد: به اعتقاد آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد، توافق هسته ای با ایران طرحی جامع و نمونه ای خوب از تلاش دیپلماتیک برای حل و فصل بحران های جهانی است.هاک. ادامه داد: سازمان ملل همچنان به توافق هسته ای با ایران پایبند است و دبیرکل نیز همه کشورها را به حمایت از این توافق تشویق می کند.به گزارش ایرنا، روز گذشته (دوشنبه) نیز اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که قوانین مسدودساز این اتحادیه برای مقابله با اقدامات آمریکا علیه ایران از روز سه شنبه اجرایی می شود.این بیانیه می افزاید: برجام عنصری کلیدی در معماری منع اشاعه هسته ای در جهان، توافقی سرنوشت ساز برای امنیت اروپا، منطقه و کل جهان محسوب می شود. انتظار داریم ایران همچنان به طور کامل به تمامی تعهداتش در قبال توافق هسته ای عمل کند.