ظریف:تمدید تحریم ها باعث بی اعتباری امریکا در سطح بین المللی می شود

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تمدید تحریم ها باعث بی اعتباری امریکا در سطح بین الملل خواهد شد، تصریح کرد: این تحریم ها هیچ تاثیری برکشورهای ثالث برجای نمی گذارد. ‘محمد جواد ظریف’ صبح شنبه در بدو ورود به دهلی نو در جمع خبرنگاران افزود:همانطوریکه درگذشته مقامات امریکایی موظف بودند، اجرای […]

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه تمدید تحریم ها باعث بی اعتباری امریکا در سطح بین الملل خواهد شد، تصریح کرد: این تحریم ها هیچ تاثیری برکشورهای ثالث برجای نمی گذارد. 'محمد جواد ظریف' صبح شنبه در بدو ورود به دهلی نو در جمع خبرنگاران افزود:همانطوریکه درگذشته مقامات امریکایی موظف بودند، اجرای تحریم ها را متوقف کنند، در حال حاضر نیز همین وظیفه را دارند.وی تصریح کرد: در صورتیکه تمدید تحریم ها به امضای رئیس جمهوری امریکا برسد،به رغم اینکه اثر اجرایی ندارد ولی از نظر جامعه بین المللی بی اعتباری دولت امریکا را نشان می دهد.

82329657-71214901

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان گفت:چون این تحریم ها اثری برکارآفرینان نمی گذارد در این سفروارد این گفت وگوها نمی شویم . وی، مهمترین هدف از سفربه هند را شرکت در اجلاس قلب آسیا ذکر کرد و افزود: در این نشست علاوه بر سخنرانی در این اجلاس با مقامات شرکت کننده از جمله رئیس جمهوری افغانستان دیدار می شود. ظریف شرکت در نشست اقتصادی با حضورکارآفرینان ، تجار، بازرگانان ، مسئولان بانکی ، اتاق بازرگانی و فناوری ایران و هند را ازجمله برنامه های امروز خود در دهلی نو ذکر کرد وافزود: در این نشست درخصوص گسترش روابط اقتصادی وبازرگانی بحث وتبادل نظر می شود. وی، سخنرانی در بنیاد تحقیقاتی آبزور را از دیگر برنامه های امروز خود در دهلی نوعنوان کرد و افزود:بعد ازظهر به وقت محلی برای شرکت در کنفرانس قلب آسیا راهی امریتسار پنجاب می شود.

'محمد جواد ظریف' وزیر امور خارجه کشورمان صبح امروز (شنبه ) برای شرکت در کنفرانس قلب آسیا ، گفت وگو با مقامات عالیرتبه و شرکت در نشست اقتصادی و سیاسی وارد دهلی نو پایتخت هند شد. وزیر خارجه را دراین سفر روسای 38شرکت عمده وابسته به اتاق بازرگانی ، 15 شرکت دانش بنیان وابسته به ستادهمکاری های علمی وفناوری وهشت بانک تجاری به همراه دیگر مقامات صنعتی ، بازرگانی و علمی به منظور ملاقات های تجاری وشرکت در همایش های مشترک اقتصادی میان ایران ،هند ،چین و ژاپن همراهی می کنند. شرکت درنشست تجاری مشترک کنفدراسیون صنایع هند ، سخنرانی در بنیاد مطالعاتی آبزرور ،دیدار با مقامات عالیرتبه هند و گفت وگو در خصوص مسائل دوجانبه و چند جانبه و سخنرانی درکنفرانس قلب آسیا از جمله برنامه های وزیر امور خارجه در سفر به هند عنوان شده است. کنفرانس دو روزه قلب آسیا از روزشنبه با هدف گسترش همکاری ها برای کمک به حل مسائل وبهبود اوضاع امنیتی افغانستان با حضور نمایندگان بیش از 30 کشور عضو و حمایت کننده این کنفرانس و بیش از 10 نهاد بین المللی ومنطقه ای آغاز به کار می کند.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشور در ادامه به دعوت وزرای خارجه چین وژاپن عازم این کشورها می شود. ملاقات با همتایان چینی وژاپنی وبرخی از مقامات بلند پایه این کشورها ونیزبرگزاری همایش تجاری مشترک از برنامه های وزیرخارجه در سفربه چین وژاپن است. ظریف در ملاقات با مقامات مختلف سیاسی واقتصادی این کشورها ، همکاری های دوجانبه را مورد بررسی قرار داده ودرخصوص موضوعات منطقه ای وبین المللی مورد علاقه، رایزنی وتبادل نظر می کند. سفر ظریف به هند سومین سفر رئیس دستگاه دیپلماسی ایران به این کشور در دوره ریاست جمهوری 'حسن روحانی ' است. نخستین سفر ظریف به هند نهم ودهم اسفند سال 1392 انجام شد .وی درآن سفر با 'سلمان خورشید' وزیر امور خارجه هند و'مانموهان سینگ' نخست وزیروقت هند و'حامد انصاری' معاون رئیس جمهوری دیدار وگفت وگوکرد. رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان مرداد سال گذشته در دومین دور سفر منطقه ای خود بعد از توافق هسته ای وارد دهلی نوشد و با نارندرا مودی نخست وزیر ، حامد انصاری معاون رئیس جمهوری 'سوشما سواراج ' وزیر امور خارجه 'نیتین گادکاری وزیرکشتیرانی ، بزرگراهها و حمل ونقل و'اجیت دووال' مشاورامنیت ملی هند دیداروگفت وگوکرد.