آمریکا به مواضع الحشد الشعبی عراق در استان بابل حمله کرد

نماینده پارلمان عراق از حمله هوایی آمریکا به مواضع نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) که با نیروهای داعش در شمال استان بابل در نبرد هستند ، خبر داد. به نوشته پایگاه خبری عراقی المعلومه، ‘محمد ناجی’ نماینده پارلمان عراق و عضو سازمان بدر افزود که اخیرا هواپیماهای آمریکایی انبار مهمات نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) را در […]

نماینده پارلمان عراق از حمله هوایی آمریکا به مواضع نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) که با نیروهای داعش در شمال استان بابل در نبرد هستند ، خبر داد. به نوشته پایگاه خبری عراقی المعلومه، 'محمد ناجی' نماینده پارلمان عراق و عضو سازمان بدر افزود که اخیرا هواپیماهای آمریکایی انبار مهمات نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) را در منطقه 'جرف النصر' در شمال استان بابل هدف حمله قرار دادند.

82234627-71026218

وی در سخنانی گفت که آمریکا سعی در مانع تراشی برای این نیروها دارد و به همین سبب مهمات این نیروها را بمباران کرده است. ناجی گفت که عراق به کمک نیروهای الحشد الشعبی پس از شکست قریب الوقوع گروه تروریستی داعش کشوری قدرتمند در منطقه خواهد بود. پیش از این نیز چندین بار منابع عراقی از حمله جنگنده های ائتلاف آمریکا به مواضع نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) در مناطق مختلف این کشور خبر داده بودند و این اولین بار نیست که مواضع الحشد الشعبی هدف قرار می گیرد. در آخرین حمله جنگنده های ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در فروردین ماه به مواضع الحشد الشعبی در روستایی در غرب مخمور 30 نفر از این نیروها کشته شدند. هواپیماهای آمریکایی روز گذشته نیز مواضع ارتش سوریه که در جنگ با داعش بسر می برد بشدت بمباران کردند که طی آن بیش از 60 تن کشته و دهها نفر دیگر زخمی شدند.