رئیس جمهوری ویتنام وارد تهران شد

ترانگ تان سانگ رییس جمهوری ویتنام به منظور گسترش روابط تهران – هانوی عصر امروز – یکشنبه – با استقبال محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت وارد تهران شد. ‘ترانگ تان سانگ ‘ Truong Tan Sangدر سفر سه روزه به ایران قرار است با مقامات بلندپایه کشورمان از جمله رئیس جمهور دیدار و […]

ترانگ تان سانگ رییس جمهوری ویتنام به منظور گسترش روابط تهران – هانوی عصر امروز – یکشنبه – با استقبال محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت وارد تهران شد. ‘ترانگ تان سانگ ‘ Truong Tan Sangدر سفر سه روزه به ایران قرار است با مقامات بلندپایه کشورمان از جمله رئیس جمهور دیدار و گفت و گو کند.

82001057-70589155

رییس جمهوری ویتنام قرار است در این سفر و درخصوص افزایش روابط دوجانبه به ویژه در بخش اقتصادی، مالی ، بانکی و نفت و گاز با مقامات کشورمان گفت وگو کند. ‘ترانگ تان سانگ’ رئیس جمهور ویتنام چندی پیش با استقبال از مذاکرات هسته ای ایران و گروه 1+5 و اجرای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، این توافق را باعث صلح و ثبات منطقه ای و جهانی دانست و بر توسعه مناسبات دو کشور در دوره جدید تاکید کرد. وی همچنین با استقبال از توسعه مناسبات بین هانوی و تهران خواستار تقویت همکاری ها در بخش نفت، کشاورزی، گردشگری، تجارت و سرمایه گذاری شده بود. مناسبات اقتصادی ایران و ویتنام از 80 میلیون دلار در سال 2010 میلادی به 300 میلیون دلار در سال 2013 رسید و دو کشور گام هایی برای توسعه مناسبات اقتصادی در دوران پساتحریم برداشته اند. ایران آمادگی بخش خصوصی کشورمان را برای سرمایه گذاری و ارائه خدمات فنی مهندسی در ویتنام اعلام کرده است و رئیس جمهوری کشورمان پیشتر تاکید کرده بود شرایط برای سرمایه گذاری دولت و بخش خصوصی ویتنام در پروژه های مختلف، از جمله در حوزه انرژی ایران مهیا است. ویتنام و ایران روابط دیپلماتیک خود را سال 1973 برقرار کردند و از آن زمان تاکنون رایزنی های سیاسی و اقتصادی زیادی بین مقام های عالیرتبه دو کشور انجام شده است.ایران در سال 1991 و ویتنام نیز در سال 1997 نسبت به ایجاد سفارت در کشور طرف مقابل اقدام کردند.