روسیه مذاکره با غرب برای برقراری نظام فدرالی در سوریه را تکذیب کرد

میخاییل بوگدانف نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه، اخبار برخی رسانه ها مبنی بر مذاکره مسکو با کشورهای غربی در مورد برقراری نظام سیاسی فدرال در سوریه را تکذیب کرد.بوگدانف امروز (شنبه) در گفت و گو با خبرگزاری ایتارتاس گفت: اطلاعات مبنی بر مذاکره روسیه با کشورهای غربی در مورد فدرالی کردن سوریه […]

میخاییل بوگدانف نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه، اخبار برخی رسانه ها مبنی بر مذاکره مسکو با کشورهای غربی در مورد برقراری نظام سیاسی فدرال در سوریه را تکذیب کرد.بوگدانف امروز (شنبه) در گفت و گو با خبرگزاری ایتارتاس گفت: اطلاعات مبنی بر مذاکره روسیه با کشورهای غربی در مورد فدرالی کردن سوریه واقعیت ندارد و مسکو در چنین مذاکراتی شرکت نمی کند. برخی رسانه های روسی به نقل از رسانه های غربی از مذاکرات روسیه با غرب از جمله آمریکا برای فدرالی کردن نظام سوریه و تقسیم این کشور به سه منطقه نیمه مستقل با حکومت مرکزی در دمشق خبر دادند.

81999846-70586560

نماینده ویژه رئیس جمهوری روسیه در امور خاورمیانه گفت: تمام مردم سوریه می توانند و حق دارند در مورد نظام آینده کشور خود تصمیم گیری کنند و سوری ها باید در تنظیم قانون اساسی کشور خود و حکومت آینده خود مشارکت کنند. بوگدانف گفت: بر این باوریم که بهترین گزینه حفظ یکپارچگی سرزمین و مردم سوریه است و قصد مداخله در امور داخلی این کشور را نداریم. وی همچنین خاطرنشان کرد روسیه نسبت به مذاکرات سوریه که قرار است دوشنبه آینده در ژنو تحت نظارت استفادن دمیستورا نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل آغاز شود خوش بین است. دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نیز اعلام کرد که حفظ یکپارچگی سرزمینی سوریه، برای مسکو اهمیت بسیار زیادی دارد. پسکوف به خبرنگاران گفت: روسیه انتظار دارد که همه هیات های مربوطه در مذاکرات صلح هفته آینده ژنو به منظور پایان دادن به درگیری های سوریه، حضور یابند. وی افزود: حفظ تمامیت کلی سوریه، برای بسیاری از کشورها یک اصل مهم و برای روسیه یک اولویت به شمار می رود.